Salı, Nisan 16, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

SRM Coin nedir? Nereden Alınır? Serum projesi hakkında bilmeniz gerekenler Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

SRM Coin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. SRM Coin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. SRM Coin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. SRM Coin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. SRM Coin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

SRM Coin Yorum 2024

SRM Coin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen SRM Coin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Solana ekosistemindeki bir başka ilgi çekici proje de Serum. Serum nedir? Nereden Alınır? Serum, içerisinde çok sayıda uygulama ve araç barındıran, Solana ağı üzerine kurulmuş merkeziyetsiz bir borsadır. Peki SRM coin nedir? Nereden Alınır? SRM, Serum ekosisteminin kripto parasıdır ve ağ üzerindeki işlem ücretlerini ödemeye yarar. Ayrıca başka önemli işlevleri de vardır.

İçindekiler

1 Serum nedir? Nereden Alınır?2 SRM Coin nedir? Nereden Alınır?3 Serum ekosistemi nasıl çalışır?4 Serum Projesini, diğer DeFi projelerinden ayıran özellikler4.1 Hız4.2 Zincir üstü merkezi emir defterleri4.3 İşlem ücretleri4.4 Verimlilik4.5 Zincirler arasında gerçekleşen takaslar5 Serum projesinin geleceği

Serum ’un geliştirici ekibine göre; kişiler finansal araçları kullanırken herhangi bir kişi kurum ya da kuruluşa güven duymak zorunda değil. Merkeziyetsiz borsaların (DEX) sunduğu şeffaf hizmet modelleri herkes için ulaşılabilir, hızlı ve düşük ücretlere tabi olmalı. Blockchain ağları üzerine inşa edilen Merkeziyetsiz Finans (DeFi) sistemleri; merkezi finans sistemlerinin kronikleşmiş sorunlarına çözüm getiriyorken kullanılan yeni yöntemler ise çözülmesi gereken yeni sorunları beraberinde getiriyor.

İlgini Çekebilir  Solana (SOL) neden düşüyor? 250 dolardan 8 dolara Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Yerel kripto para birimi olarak SRM ’yi kullanan Serum ekosistemi, diğer DeFi projelerinin yaşadığı; hız, verimlilik, arbitraj kayıpları ve yüksek işlem ücretleri gibi sorunları çözmeye odaklanmıştır. Merkeziyetsiz finans sistemleri ile merkezi finans yöntemlerini etkili bir şekilde bir arada kullanır.

SRM Coin nedir? Nereden Alınır?

Serum Ekosisteminin yerel kripto para birimi SRM Coin ’dir. Ekosistem içerisindeki tüm işlem ücretleri SRM ’ye çevrilir ve yakılmak üzere proje cüzdanına gönderilir. Elinde SRM bulunduran kullanıcılar ekosistem içerisinde yaptıkları işlemler için %50 daha az ücret öderler.

Serum ekosistemi nasıl çalışır?

Ekosistem içerisinden MSRM (Mega Serum token) olarak adlandırılan bir başka token daha kullanılmaktadır. Bir MSRM token, bir milyon SRM ’ye eş değerdir. İkisi de kolayca birbirine dönüştürülebilmektedir. MSRM token, Serum ekosisteminin performansını ve verimini optimize etmek için önemli görevleri yerine getiren “node” ların oluşması için gereklidir. Bir node, en az bir MSRM ve en az 10 milyon SRM barındırmak zorundadır. Oluşan her node ’un işleyişinin sürdürülmesi için görevlendirilen bir “lider”i vardır ve node görevini yaptıkça liderine SRM cinsinden ödül kazandırır.

Serum ekosisteminde, toplam SRM arzı şu şekilde dağılmıştır:

20%: Geliştirici ekip ve danışmanlar 22%: Projeye katkıda bulunanlar 4%: Kilitlenmiş erken dönem yatırımları 27%: Partnerler ve katkıda bulunanlar 27%: Ekosistem Teşvik Fonu

Serum Projesini, diğer DeFi projelerinden ayıran özellikler

Hız

Serum ekibinin üstesinden gelinmesi gerektiğini düşündüğü önemli problemden birisi işlemlerin gerçekleşmesi için gereken uzun süreler.

Görece yeni kurulmuş kripto para piyasalarının özellikle erken dönemlerinde, tercih edenlere yüksek karlar sağlamış bir stratejidir. Serum kullanıcılarının fiyat farkı ödemesinin önüne geçmek amacıyla “Zincir Üstü Merkezi Emir Defteri” kullanmaktadır. Standart Otomatik Piyasa Yapıcılardan (AMM) farklı olarak kullanıcılar işlemlerinin yönünü, fiyatını ve büyüklüğünü tamamen kendisi belirler. Karşılıklı eşleşme olması durumunda kullanıcılar satın aldıkları varlıkları, emir eşleştirme esnasında oluşan farklar olmaksızın elde edebilirler.

İlgini Çekebilir  FTX ’in lüks harcamaları dudak uçuklattı! Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

İşlem ücretleri

Özellikle ağ üzerinde yoğunluk olduğunda yükselen işlem ücretleri, düşük hacimli işlemler yapan kullanıcılar için büyük sorun oluşturuyor. Bu problemin aşılması için Serum, Solona ağını kullanmakta ve saniyede 50 bin işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Verimlilik

Serum ekosistemi bünyesinde yer alan DeFi sistemleri, basit ve kullanışlı arayüzü tercihleriyle kullanıcılarına mümkün olan en konforlu merkeziyetsiz ticaret deneyimini sunmayı amaçlamaktadır.

Zincirler arasında gerçekleşen takaslar

Solana ’nın SPL standardına dayalıdır, aynı zamanda Ethereum blok zincirinde ERC-20 standardında bulunmaktadır.

Serum projesinin geleceği

Serum ekosisteminde varlıklarını node ’lar içerinde kilitlemiş kullanıcılar şu anda sistemin işleyişinde kısıtlı bir söz hakkına sahip. Proje ilerleyen dönemde kullanıcılarının, proje yönetiminde daha fazla söz sahibi olmasını hedefliyor.

Yine ileriki dönemlerde hayata geçirilmesi planlanan SerumUSD, kullanıcıların stabil coin ’lerle ilgili soru işaretlerini gidermeyi hedefliyor. Akıllı kontratlar ile stabil coin ’lerin karşılıklarının bulunmasını kullanıcılarına garanti edecek olan Serum, halihazırda kullandığı SerumBTC token ’ıyla birlikte, ağlar arasında daha fazla köprü kurmayı amaçlıyor.

SRM; Binance, FTX, Kucoin, Gate.io, Uniswap ve daha birçok borsadan satın alınabilir. 24 Mart tarihi itibariyle 2.95 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana %58 değer kazanan, ilerici DeFi projesi Serum, kripto influencer ’ları ve balinaları tarafından uzun dönemde değerlendirilmesi gereken bir yatırım.

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


SRM Coin Analiz

SRM Coin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde SRM Coin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. SRM Coin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

İlgini Çekebilir  Solana Coin Ethereum rüzgarını kaçıranların akın ettiği altcoin olacak Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

SRM Coin Yorum

SRM Coin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. SRM Coin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. SRM Coin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

SRM Coin Uzman Yorumları

SRM Coin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

SRM Coin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

SRM Coin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

SRM Coin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

SRM Coin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

SRM Coin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

SRM Coin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

SRM Coin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

SRM Coin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com