Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Kripto firmaları Wall Street devlerine karşı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Kripto para alım satımında üstünlük savaşı yoğunlaşıyor. Financial Times’ın haberine göre Wall Street’in bazı en büyük oyuncuları, her gün milyarlarca dolarlık işlemler üzerinden halihazırda dijital varlıklar alanında uzmanlaşan yatırımcılara meydan okumaya başladı.

Yaklaşık 3 trilyon dolarlık değeri olan dijital varlıklar alanında en aktif yatırımcılar ve piyasa kurucuları arasında Alameda Research, B2C2, Cumberland ve Genesis Trading gibi isimler bulunuyor. Bu isimlerin hiçbirisi ise geleneksel finans piyasalarınca bilinir isimler değil.

Londra merkezli sermaye şirketi Dexterity Capital’ın Sahibi ve Genel Müdürü Michael Safai, “Büyük adamların gelmekte olduğunu biliyoruz ama beni korkutmuyorlar. İşletmemize 2017’de başladık, bu alanda halihazırda çok zaman harcadık” ifadelerine yer verdi. Safai şirketini dünyanın en büyük ticaret şirketlerinden biri haline getirmeyi hedefliyor.

Dijital varlıklara odaklanan Dexterity’de, günde 2 milyar ila 4 milyar dolar arasında kripto para birimi ticareti yapıyor.

Finansgundem.comun derlediği bilgilere göre, perakende yatırımcılar, dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’in alınıp satılabildiği yüzlerce borsada işlem yapıyor.

Araştırma firması Bitcoin’in Güney Kore borsalarındaki fiyatı ile Batı’daki fiyatı arasındaki eşitsizliklerden yararlanmayı amaçlıyor. Fried 2019 yılında FTX vadeli işlemler borsasını kurdu.

Alameda, tüm dünyadaki kripto para yatırımcılarına fiyat sağlamada kilit oyunculardan biri haline geldi. Şirketin Eş CEO’su Caroline Ellison konuyla ilgili verdiği demeçte, binlerce üründe günlük 5 milyar dolar değerinde coin ticareti yapıldığını açıkladı. Alameda’nın diğer Eş CEO’su Sam Trabucco, “Geleneksel finanstan köklü firmalar kripto ticaret alanına giderek daha fazla giriş yapıyor. Bunun nedeni, sektördeki belirlenen hacimden ve fırsatların artmasından etkilenmeleridir” ifadelerine yer verdi.

İlgini Çekebilir  Bitcoin’de düşüş sürüyor

Trabucco, en hızlı olmak için daha fazla rekabetle karşı karşıya olduklarını belirterek, Alameda’nın odaklanması gereken şeyleri değiştiğini söyledi. Trabucco, “Ancak şimdiye kadar artan rekabet daha düşük başarıya karşılık gelmedi” ifadelerine yer verdi.

Geleneksel borsalarda, piyasa verimsizlikleri hızlı bir biçimde tahkim edilir. Kripto alanında ise bu süreç çok daha az gelişmiştir.

Bu işlemlerde sözleşme sahibi, anlaşma sona erdiğinde fiziksel varlığı teslim almadan kripto para birimi ticareti yapabilir.

Türev ürünler piyasaları da güçlü bir şekilde büyüdü. Geleneksel Finans tarafından gelen büyük firmalar da bu ticarete odaklandı. Kripto alanındaki yöneticiler de hedeflerini genişletiyor ve gözlerini büyük Wall Street bankalarına dikiyor.

B2C2’nin Kurucusu Max Boonen, “Kripto alanında en büyük değilse dahi en büyük piyasa yapıcılarından birisiyiz ve dünyanın ilk dijital yatırım bankası olmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

 

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com