Salı, Nisan 16, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

KuCoin Futures nasıl kullanılır? İpuçları ve işlem açma Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

KuCoin Futures ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. KuCoin Futures yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. KuCoin Futures forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. KuCoin Futures grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. KuCoin Futures fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

KuCoin Futures Yorum 2024

KuCoin Futures Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen KuCoin Futures yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”white” icon_fontawesome=”fas fa-audio-description”]KuCoin”Halkın borsası” olarak bilinen KuCoin ’de spot alım satımın yanı sıra kazanç potansiyelini artırmaya yarayan vadeli işlem olanağı da bulunuyor. 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip platformda KuCoin Futures adıyla sunulan vadeli işlemler, yeni başlayanlardan profesyonel kullanıcılara kadar her kesime hitap edecek özellikler barındırıyor.

KuCoin Futures nedir? Nereden Alınır?

KuCoin Futures, KuCoin ekibinin geliştirdiği bir finansal türev alım satım platformudur. Futures veya vadeli işlemler, sözleşme alım satımı olarak da bilinirler. Vadeli işlemlerde alım satım yaparken kaldıraç kullanarak kazançlarınızı artırabilir, uzun (long) veya kısa (short) pozisyon alarak piyasa yönü ne olursa olsun kar elde etme şansı bulabilirsiniz. Bir trader, değer artışı öngörüyorsa bir vadeli işlem sözleşmesi ile long pozisyon açabilir, düşüş bekliyorsa da sözleşmeyi short ’layabilir.

KuCoin Futures, endeks hesaplamasında akıllı bir algoritma kullanır ve 14 farklı dili destekler.

Vadeli sözleşme, gelecekte belirli bir zamanda, önceden belirlenmiş bir fiyattan belirli bir mal veya varlığın satın alınması ya da satılması için yapılan anlaşmadır. Buna karşılık sürekli sözleşmenin ise sona erme tarihi yoktur ve sürekli olarak alım satım için kullanılabilir. Özetle, sürekli sözleşmeler, yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale geliyor.

USDT-Marjin ve Coin-Marjin

USDT-Marjinli Sözleşme, USDT kullanılarak pozisyon açılabilen ve uzlaşının USDT üzerinden yapıldığı sözleşmelerdir. Dayanak fiyatlar, gelir ile doğrusal olarak yükselir ve düşer.

İlgini Çekebilir  Bitcoin (BTC) kaç dolar? 26 Ağustos 2024 Bitcoin (BTC) kaç TL oldu, ne kadar? Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Coin-Marjinli Sözleşme ise işlemler için BTC ve ETH gibi kripto paralar kullanılarak pozisyon açılabilen ve uzlaşının o kripto para üzerinden yapıldığı sözleşmelerdir. Örneğin, BTC-marjinli bir sözleşmede dayanak varlık olarak Bitcoin kullanmanız gerekir. Ethereum sözleşmelerinde işlem yapmak istiyorsanız da aynı şey Ethereum için geçerlidir.

Lite sürüm ve Futures Brawl

KuCoin ayrıca yeni başlayanların vadeli işlemleri tanımasına yardımcı olmak amacıyla oluşturulan eğlenceli bir ürün olan KuCoin Futures Brawl ’ın yanı sıra basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahip Lite sürüm sunuyor.

KuCoin Futures ’ın avantajları

Kullanım kolaylığı

KuCoin Futures, vadeli işlemlerde hem Profesyonel hem de Lite sürüm sunuyor.

Ayrıca Futures Brawl, vadeli işlemde alım satımları daha kolay ve eğlenceli hale getiriyor.

Daha az fonla karını artır

Yüksek kaldıraç oranı ile karınızı daha az fonla artırmak mümkün. Sadece 1 dolar ile BTC ’de vadeli işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Tüm yatırımcı sınıfları için gelişmiş araçlar

100 ’dan fazla farklı coin/token ’ın yanı sıra yeni başlayandan profesyoneline kadar tüm yatırımcılara hitap eden çok sayıda ileri düzey emir ve sözleşme türü bulunuyor.

Sağlam ve güvenli sistem

KuCoin, vadeli işlemlerde olağan dışı bir tasfiyeyi önlemek için 6 popüler borsanın spot fiyatından oluşan gelişmiş bir akıllı endeks algoritması kullanıyor.

Vadeli işlemlerde kârı artırmak için ipuçları

Vadeli işlemlerde kaldıraç, sadece kar potansiyelini artırırken özellikle büyük volatilitelerin yaşandığı anlarda riski de artırır. Dolayısıyla, tüm bakiyeyle işlem açmak hepsinin kaybedilmesine yol açabilir. Yeni başlayanlar için yüksek kaldıraç oranları asla doğru bir seçim değildir. Tüm kullanıcıların öncelikle 3 kat gibi düşük bir kaldıraç oranıyla başlamaları önerilir.Bazıları bunun ne olduğunu bile bilmiyor olabilir. Zarar Kes, sadece pozisyonunuzun tasfiye olmasının önüne geçmez, aynı zamanda pozisyonunuzu yönetmek için de faydalıdır. KuCoin Futures, yeni başlayanların vadeli işlem sözleşmelerinde deneyim elde etmeleri için daha çok bir oyuna benzeyen Futures Brawl ’ı kullanıma sundu. Trader ’lar vadeli işlemlerde alım satımı ve kar elde etmeyi deneyimlemek için long veya short pozisyon alarak diğer kullanıcılarla küresel çapta rekabet edebilirler.

İlgini Çekebilir  Avrupa Yatırım Bankası ilk dijital sterlin tahvilini ihraç etti Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

KuCoin ’de vadeli işlem nasıl yapılır? Adım adım rehber

Vadeli işlemi etkinleştirme

1. Adım: KuCoin hesabınıza girin. Üst menüde Türev İşlemler‘i bulun ve vadeli işlem bölümüne girmek için Vadeli İşlem Klasik‘e tıklayın. 2. Adım: Futures Ticaretini Etkinleştir butonuna tıklayın.

Varlıklarınızı Vadeli İşlem hesabınıza transfer etme

1.Futures Varlıkları sayfasına yönlendirileceksiniz. 2. Adım: KuCoin Futures‘a iki yolla para yatırılabilir. İlk yöntem, bir başka platformda USDT veya BTC ’niz varsa, Yatırım‘a tıklayabilir ve adresinize USDT veya BTC yatırabilirsiniz. USDT yatırma işlemlerinde ağ seçimine dikkat edin. İkinci yöntemde ise KuCoin ’de USDT veya BTC ’niz varsa, Transfer‘e tıklayabilir, bunları KuCoin Futures hesabınıza transfer edebilirsiniz.

Nasıl işlem yapılır?

1. Adım: KuCoin Futures‘a giriş yapın, Trade‘e tıklayın ve vadeli işlem ürününü arayın. 2. Adım: KuCoin Futures ’ta emir vermek için lütfen emir türünü ve kaldıracı seçin, daha sonra emir miktarını girin.KuCoin Klasik Vadeli İşlem ’de emir fiyatını ve miktarını girebilir, ardından bir limit emir vermek için Satın Al/Long ya da Satış/Short‘a tıklayabilirsiniz.

Piyasa emri: Ürünü, mevcut piyasada mümkün olan en iyi fiyattan almak veya satmak için verilen bir emir türüdür. KuCoin Klasik Vadeli İşlem ’de emir miktarını girebilir, bir piyasa emri vermek için Satın Al/Uzun ya da Satış/Short‘a tıklayabilirsiniz.

Stop emri: Piyasa fiyatı, önceden belirlenen stop fiyatına ulaştığında tetiklenir. KuCoin Klasik Vadeli İşlem ’de bir stop emri vermek için tetikleyici türü seçebilir ve stop fiyatını, emir fiyatını ve emir miktarını ayarlayabilirsiniz.

3. Adım: Kaldıraç oranını seçin. Kaldıraç, kazanç miktarınızı artırmaya yarar. Kaldıraç oranı ne kadar yüksek olursa elde edeceğiniz potansiyel kazançlar ve kayıplar da o kadar yüksek olur. Bu nedenle seçim yaparken ihtiyatlı olun. 4.Gelişmiş ayarlar yalnızca limit ya da stop emirleri için mevcut. 5. Adım: Satın Al/Long & Satış/Short

KuCoin Futures ’ta emir bilgilerinizi girdiyseniz long pozisyon açmak için Satın Al/Long ’a, short pozisyon açmak için Satış/Kısa ’ya tıklayabilirsiniz.

Long pozisyonda, vadeli işlem fiyatı yükselirse kar elde edersiniz. Short pozisyonda da vadeli işlem fiyatı düşerse kar elde edersiniz.

Pozisyonlarınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

KuCoin Futures ’ta başarılı bir şekilde emir verdiyseniz pozisyon listesinde açık ve stop emirlerinizi kontrol edebilir ya da iptal edebilirsiniz.

Eğer emriniz gerçekleştiyse pozisyon detaylarınızı Pozisyonlar bölümünde görebilirsiniz.

Miktar: Bir emirdeki vadeli işlem sözleşmesi sayısı

Giriş fiyatı: Mevcut pozisyonunuzun ortalama giriş fiyatı

Likidasyon fiyatı: Vadeli işlemlerin fiyatı, likidasyon fiyatının altındaysa pozisyonunuz tasfiye edilir.

Gerçekleşmemiş PNL: Mevcut pozisyonların değişken kar ve zarar durumu.

Yüzde; kar ve zararın emir tutarına göre oranını gösterir.

Gerçekleşmiş PNL: Gerçekleşmiş PNL, bir pozisyonun giriş ve çıkış fiyatı arasındaki farktır. İşlem ve fonlama ücretleri de gerçekleşmiş PNL ’e dahildir.

Marj: Bir pozisyonu açık tutmak için elde bulundurmanız gereken asgari fon miktarıdır. Marj bakiyesi, eksiye düştüğünde pozisyonunuz tasfiye edilir.

Oto-Yatırma Marjı: Otomatik Yatırma Marjı modu etkinleştirildiğinde, mevcut bakiyedeki fonlar, açık pozisyonlara eklenerek pozisyonun tasfiye edilmesi engellenmeye çalışılır.

Kar Al/Zarar Kes: Kar al veya zarar kes ayarlarının etkinleştirilmesi, fiyat dalgalanmalarından kaynaklanan kayıpların önlenmesi için sistemin kar al veya zarar kes işlemlerini pozisyonlarınıza otomatik olarak uygulamasını sağlar. Önerilir.

Pozisyonlarınızı nasıl kapatırsınız?

Pozisyonlar ’a tıklayın. Pozisyonlarınızı kapatmak için iki seçenek vardır: Piyasa Emri ile Kapat ve Limit Emir ile Kapat.

1.Pozisyonlarınız mevcut piyasa fiyatından kapatılır. 2. Limit Emir ile Kapat: Kapatmayı planladığınız pozisyon fiyatını ve büyüklüğünü girin. Pozisyonlarınızı kapatmak için Onayla ’ya tıklayın.

KuCoin hakkında

Eylül 2017 ’de faaliyetlerine başlayan KuCoin, 600 ’den fazla dijital varlık için küresel bir kripto para borsasıdır. Şu anda dünya çapında 207 ülke ve bölgede 10 milyondan fazla kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para alım-satım, vadeli işlem alım-satım, staking ve borç alma/verme hizmetleri sunuyor. KuCoin, 2018 yılında IDG Capital ve Matrix Partners ’tan A turunda 20 milyon dolar yatırım aldı. CoinMarketCap ’e göre KuCoin şu anda en iyi 5 kripto para borsasından biri olarak gösteriliyor ve günlük hacim bazında genellikle bu 5 borsa arasında ilk 3 ’te yer alıyor. Ayrıca Forbes tarafından KuCoin, 2021 yılının en iyi kripto para borsalarından biri olarak seçildi.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


KuCoin Futures Analiz

KuCoin Futures Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde KuCoin Futures hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. KuCoin Futures grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

KuCoin Futures Yorum

KuCoin Futures yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. KuCoin Futures grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. KuCoin Futures yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

KuCoin Futures Uzman Yorumları

KuCoin Futures analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

KuCoin Futures Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

KuCoin Futures Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

KuCoin Futures Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

KuCoin Futures için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

KuCoin Futures için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

KuCoin Futures uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

KuCoin Futures durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

KuCoin Futures geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com