Salı, Nisan 16, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin – 24 merkez bankası dijital para çıkaracak Bitcoin Yorum – Bitcoin Analiz

Bitcoin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. Bitcoin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. Bitcoin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. Bitcoin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. Bitcoin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

Bitcoin Yorum 2024

Bitcoin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen Bitcoin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Dünya genelindeki merkez bankaları, nakit kullanımının hızla azalmasıyla birlikte dijital ödemeleri özel sektöre bırakmamak için perakende kullanım için para birimlerinin dijital versiyonları üzerinde çalışıyorlar.

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) tarafından yayınlanan bir ankete göre, gelişmekte olan ve gelişmiş ekonomilerdeki yaklaşık iki düzine merkez bankasının 2030’a kadar dijital para birimlerini dolaşıma sokmaları bekleniyor.

BIS’ın 2024 sonunda 86 merkez bankasının katılımı ile yaptığı ankete göre, yeni Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinin (CBDC) çoğu perakende alanda ortaya çıkacak. 11 kadar banka, hali hazırda canlı dijital perakende para birimlerini kullanmakta olan Bahamalar, Doğu Karayip, Jamaika ve Nijerya’ya katılmaya hazırlanıyorlar.

BIS, gelecekte finansal kurumların tokenizasyon sayesinde yeni işlevlere erişmesine izin verebilecek olan toptan tarafta ise dokuz merkez bankası CBDC’lerini başlatabileceğini bildirdi.

Yayınlanan raporda; “Sınır ötesi ödemelerin geliştirilmesi, merkez bankalarının toptan CBDC’ler üzerinde çalışmalarının ana itici güçlerinden biri” değerlendirmesi yapıldı.

İlgini Çekebilir  Almanya'da Madencilik için elektrik çalan kişiler yakalandı

İsviçre MB (SNB) haziran sonunda pilot olarak İsviçre’nin dijital borsasında bir toptan CBDC çıkaracağını açıklarken, Avrupa Merkez Bankası dijital euro pilotunu başlatmaya hazırlanıyor. Dijital euronun lansmanının ise 2028’de olacak. Çin’deki pilot testler şu anda 260 milyon kişiye ulaşırken, Hindistan ve Brezilya gibi iki büyük gelişmekte olan ekonomi gelecek yıl dijital para birimleri başlatmayı planlıyor.

AB dijital euroya hazırlanıyor

 

Merkez bankalarının dijital para yarışı hız kesmiyor

 

AB’den dijital euro planı

 

IMF’den dijital para platformu çalışması

 Bitcoin Analiz

Bitcoin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Bitcoin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bitcoin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Bitcoin Yorum

Bitcoin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. Bitcoin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. Bitcoin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

Bitcoin Uzman Yorumları

Bitcoin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x
İlgini Çekebilir  Bitcoin - Merkez bankalarının dijital para yarışı hız kesmiyor Bitcoin Yorum - Bitcoin Analiz

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com