Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin’de hedef 150 bin dolar

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin son günlerde güçlü bir ralli yakaladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin fonlarına onay vermesinin ardından güçlü bir destek alan Bitcoin Pazartesi günü 67 bin 582 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre Bitcoin küresel piyasalarda an itibariyle 66.366 dolardan değerleniyor. Yatırım uzmanları Bitcoin’in bu yükselişinin temeli olduğunu ve yükselişin devam edebileceğini belirtiyor. Ancak yatırımcıların bu riskli piyasada dikkati elden bırakmaması gerekiyor.

Gordon’ın portföyünün kabaca %3’ü farklı dijital varlıklara yöneltilmiş durumda. Borsa uzmanı, Apple’ın kripto teknolojilerini araştırmasını, Çin’in yasakları sonrasında ABD’deki kripto madenciliğinin yükselişini ve metaverse dünyasındaki gelişmeleri kripto alanındaki yükselişi destekleyen etkenler arasında gösterdi. Ancak Gordon aşırı volatilite nedeniyle tedbiri elden bırakmıyor.

Borsa uzmanı açıklamasında, “Boğa piyasasından yanayım. Ancak volatilite o kadar olağanüstü ki lütfen dikkatli olun ve neyle uğraştığınızı anlayın” dedi.

Yatırım danışmanlığı firması Chantico Global’ın Kurucusu ve CEO’su Gina Sanchez aynı röportajda ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın kripto paraları yasaklamayı düşünmediğini hatırlattı ve bu durumun rallinin yükselişine yardımcı olacağını söyledi. Ancak Sanchez FED’in Bitcoin için en önemli engel haline gelebileceğine de dikkat çekti.

Yatırım uzmanı merkez bankalarının aynı zamanda kendi dijital para birimlerini de yaratıyor olmasının yeni riskler oluşturacağı konusunda uyardı.

Sanchez, “Merkez bankası dijital para birimleri, düzenleme söz konusu olduğunda bir avantaja sahip olma potansiyelini elde ediyor ve şu anda kripto konusunda büyük bir bilinmezlik teşkil ediyor. Büyük kazananlar ve kaybedenler yaratabilir” açıklamasında bulundu.

İlgini Çekebilir  Tarihin en uçuk tahmini: 6 trilyon dolar olacak

Borsa uzmanı tıpkı Gordon gibi portföylerde kripto paralara çok az yer ayrılması gerektiğini söyledi.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com