Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Kripto para borsalar Sırbistan’a yöneldi

Artan yatırımcı ilgisi ve hükümetin düzenleyici çabaları, Sırbistan’ı kripto paranın benimsenmesi açısından bölgesel liderlere yaklaştırıyor. Komşu Hırvatistan’daki süpermarketler , benzin istasyonları ve diğer tüccarlar artık çeşitli kripto para birimlerini kabul ediyor. Başka bir eski Yugoslav cumhuriyeti olan Slovenya, bitcoin ödemelerini destekleyen 1.000’den fazla yere sahipken, Ljubljana’daki yetkililer kripto varlıkları için vergi rejimini basitleştirmek için adımlar atıyor. Son dönede Çin ve Hindistan kripto paralara karşı yeni kısıtlamalar getirirken Avrupa ve ABD kara qpara aklama aracı olarak gördüğü kripto para piyasalarına mesafesini koruyor. Ancak bu konuda önemli düzenlemeler yapan ülkeler avantajlı konuma geliyor. Kripto para borsalar bu alanda yeni düzenlemeler yapan Sırbistan’a yöneliyor.

3 BAŞVURU İNCELENİYOR

Yerel basında çıkan haberlere göre, ülkenin Maliye Bakanı Sinisa Mali bu hafta parlamentoda yaptığı açıklamada, Sırbistan’daki yetkililerin şu anda üç kripto döviz bürosu tarafından sunulan lisans başvurularını incelediklerini bildirdi.

Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Mali, ayrıca dört dijital token ihraççısının başvuru ücretlerini zaten ödediğini açıkladı. Bakan, Sırbistan’ın bu alanı mevzuat yoluyla düzenleyen ilk ülkelerden biri olduğunu vurguladı. Yavaş ama emin adımlarla, kripto para birimi ve dijital token piyasasının da geliştiğini ekledi.

Mali ayrıca, Sırbistan’ın gelecek yıl gibi erken bir tarihte piyasaya sürülmesi beklenen kendi token ticaret platformunu geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca hükümetin, “finansal piyasamızın gelişimini desteklemek için doğru araç” olarak nitelendirdiği Belgrad Menkul Kıymetler Borsası için bir büyüme stratejisi benimsemek için yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi.

İlgini Çekebilir  BNB Yorum - Binance Coin (BNB) kaç TL oldu, ne kadar? Binance Yorum 2024 Coin Grafik

Türkiye’de kripto para düzenlemesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada kripto para düzenlemesi hakkında yasanın hazır olduğunu ve yakında TBMM’ye sunulacağını söyledi.

Düzenlemeye göre, kripto para ticaretine ve varlıkların saklanmasına olanak sağlayan borsalar Sermaye Piyasası Kurulu gözetiminde faaliyette bulunabilecek. Bu borsaları oluşturacak şirketler için asgari sermaye şartının yanı sıra belirli kriterler aranacak. Şirketleri Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) da denetleyecek.

BDDK, kripto para yatırımcılarının korunması ve sağlıklı piyasa ortamının oluşması için gözetim mekanizmasını kuracak.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com