Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Yaşlılara özel kripto para birimi

100. yaşını bu duyuruyla kutlayan şirket, Bitcoin gençlerine “güvenmeyen” yaşlı müşteri kitlesini token’larla tanıştırarak kripto paraları ana akım hale getirmeyi hedefliyor.

Firmanın internet sitesinde yayımlanan açıklamada, “Demografik farklılık, kripto paranın benimsenmesi önünde önemli bir psikolojik engel. Eski nesil, Bitcoin gençliğinin yeni moda fikirlerine güvenmiyor” ifadeleri yer aldı:

“Unutmayın, ortalama kripto para alıcısı (Hindistan gibi bazı ülkelerde 24 yaş kadar düşük) ve yaş ortalaması 68 olan CEO kitlesi arasında gerçek bir nesil farkı var. Çok sayıda kripto para şirketi spekülasyona odaklandı ve bu ‘geleneksel’ müşteriyi rahat hissettirmeye yetmez.”

“Bu boşluğu doldurmak için” aynı adı taşıyan özel token’ların takas edilebileceği RADIO isimli bir merkeziyetsiz finans borsası tasarladıklarını ifade eden firma, şöyle ekledi:

“Blok zinciri teknolojisinin diğer büyük markalar tarafından ana akım olarak benimsenmesine öncülük etmek için olgunlaştık.”

RadioShack, borsayı ne zaman açacağına dair henüz tarih vermedi. Ancak internet sitesinin ismini “RadioShack DeFi” diye değiştiren firma, projeyle ilgilenenler için bir bekleme listesi oluşturdu.

DeFi nedir? 

Merkeziyetsiz (decentralized) ve finans (finance) kelimelerinden oluşan, banka gibi herhangi bir merkezin denetiminde gerçekleşmeyen finans işlemlerine DeFi adı veriliyor.

Kullanıcıların çoğu şu anda Ethereum blok zincirinde çalışan ve dapp (merkezsiz uygulama) adı verilen yazılımlar aracılığıyla DeFi borsalarıyla etkileşime giriyor.

DeFi borsalarında kripto para işlemi yapmak isteyen kullanıcıların herhangi bir başvuruda bulunması, gerçek adlarını veya e-posta adreslerini kullanmaları gerekmiyor.

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

İlgini Çekebilir  Metaverse Arsa Alma Gerçek Oluyor - Bloktopia Arsa Satışlarına Başlıyor
x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com