Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Ethereum’da rekorların tetikleyicisi

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Ethereum için yeni bir hafta ve yeni rekorlar. Bundan yalnızca günler önce Ethereum ağında gerçekleştirilen Altair güncellemesiyle birlikte kripto para 4,400 doların üzerine yükseldi. Güncelleme Ethereum’un hisse kanıtı (proof of stake) modeline geçişinde yol haritasının adımlarından bir tanesi oldu. Bu rekor ise hızla geride kaldı ve kripto para 4,669 doların üzerine yükseldi. Bugün ise Ethereum fiyatı 4,718,43 dolar seviyesinde seyrediyor.

Facebook’un Meta ismini almasından bir hafta sonra sanal evren (metaverse) ilişkili token’lar spot ışıkları altında olmaya devam ediyor. Kategorinin zirvedeki varlıkları ise Decentraland ve Sandbox bir hafta içinde %150 artış gösterdi. Ancak metaverse uygulamalarına yönelik yeni ilgi dalgası burada son bulmuyor. Büyük şirketler de metaverse alanına yöneliyor. Nike bu hafta şirketin Nike markalı sanal ayakkabı ve giysi satışına başlayacağını açıkladı.

Ancak şirketin isim değişikliği ve zamanlaması, gündemi değiştirmek için bir hamle olarak görülüyor. Kullanıcıların sanal PowerPoint ve Excel programlarını tercih edip etmeyeceğini ise zaman gösterecek. Bununla birlikte borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre son dönemde popülerlik kazanan Netflix dizisi Squid Game’den esinlenerek piyasaya sürülen token oldukça sert bir yükseliş gösterdi. Ancak kripto paranın kurucuları hakkında oldukça az bilgi bulunuyor.

Token geçtiğimiz ayın ilk dönemlerinde piyasaya sürülmesinin ardından yalnızca birkaç saniye içinde yok sattı. Bunun ardından anonim kurucuların yatırımlarla birlikte ortadan kaybolmasıyla, bir anda sıfır seviyesine indi. Bu olay ise giderek yükselen kripto piyasasında bulunan yatırımcılar için uyarı niteliğinde oldu. token’ın websitesi ve sosyal medya hesapları olayın ardından kapandı. Pazartesi günü Twitter tarafından yapılan açıklamada, hesapların “sıra dışı aktiviteler” nedeniyle askıya alındığı söylendi.

İlgini Çekebilir  Bitcoin Analisti: BTC, 14 Bin Doların Üzerine Çıkarsa 20 Bin Dolara Meydan Okuyacak

Kripto para borsası Binance’in ise bir dolandırıcılık vakası olarak gördüğü token’ın çöküşünü araştırdığı bildirildi.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com