Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Coin Yakımı Nedir? Coin Burn hakkında her şey! Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Coin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. Coin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. Coin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. Coin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. Coin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

Coin Yorum 2024

Coin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen Coin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kripto paralara ilgi duyuyorsanız coin yakımı ya da bir başka deyişle coin burn işlemini sıkça duymuşsunuzdur. Birçok kripto para biriminde bu işlemin yapıldığını sık sık görüyoruz. Peki coin yakımı nedir? Nereden Alınır ve geliştiriciler bu işlemi neden yapıyorlar?

Coin yakımı ne işe yarıyor?

Coin yakımı temelde kripto para biriminin arzını azaltma yöntemidir. Coin yakımı bir kripto para biriminin belirli miktarını kasıtlı olarak dolaşımdan kaldırmak için kullanılamayan bir cüzdana gönderildiğinde gerçekleşir. Kimsenin erişemeyeceği bu adrese gönderilen kripto paralar bir daha kullanılmamak üzere yok olur.

Coin-burn.jpg&width=600&quality=100

Birçok kripto para biriminin geliştiricisi zaman zaman belirli planlar dahilinde binlerce, milyonlarca hatta milyarlarca coini yakarak bu işlemi gerçekleştirirler. Aslında herkes bu işlemi gerçekleştirebilir ancak plansız şekilde yapılan yakım işlemlerinin sadece parayı çöpe atmak olduğunu belirtmekte fayda var.

Justin Bieber üzgün! NFT pazarı çöküşe geçti

İlgini Çekebilir  Bitcoin Yorum - BTC ne kadar, kaç TL oldu? Bitkoin Yorum 2024 Coin Grafik

Bu yüzden belirli bir miktarı yakmaya karar verenler çoğu zaman bir kripto para biriminin geliştiricileri olurlar.

Arzda yaşanan bu azalma fiyat artışına yol açabilir ve yatırımcılara fayda sağlayabilir. Ancak bu durumun her para birimi için aynı şekilde ilerlemediğini belirtmekte fayda var.

Coin yakımının ardındaki fikir ise kripto paralardan çok daha öncesine dayanıyor. Hisse senedir? Nereden Alınır geri alımlarına çok benzeyen işlem, benzer şekilde işliyor. Hisse senedir? Nereden Alınır geri alımı, hisse senedir? Nereden Alınırni çıkaran şirketin hisseleri piyasa fiyatından geri satın alması ve bunları kendi içerisinde barındırarak piyasadaki toplam hisse sayısını azaltması ile gerçekleşiyor. Geri alımlar ve coin yakımı tam olarak eşleşmese de, aynı amaçlara hizmet edebilecek benzer kavramlar olarak karşımıza çıkıyor.

milyarlarca-dolarlik-kripto-projesi-saad

Coin burn, 2017 ve 2018’de Binance Coin, Bitcoin Cash ve Stellar dahil olmak üzere çok sayıda kripto paranın arzını azaltmak ve fiyatları artırmak için başladı. Kısa sürede popüler olan uygulama diğer birçok kripto paraya da ilham kaynağı oldu.

Tüm kripto para birimleri bir yakma adresine gönderilebilir, bu da herhangi biri kripto para birimi yakmanın mümkün olduğu anlamına gelir. Ancak diğer yandan bazı kripto para birimleri ise belli bir plan doğrultusunda düzenli olarak yakılıyor.

BNB’den örnek vermek gerekirse; Binance, toplam token arzını uzun vadede yüzde 50 azaltacak olan iki farklı coin yakma mekanizması kullanıyor. İlk mekanizma, Binance Smart Chain’de (BSC) gas ücreti olarak harcanan BNB’lerin bir kısmını yakmayı içeriyor. Diğer miktara ise her çeyrek dönemde BNB Otomatik Yakım mekanizması tarafından karar veriliyor.

İlgini Çekebilir  Solana (SOL) kaç dolar? Solana (SOL) kaç TL oldu, ne kadar? Solana Yorum 2024 Coin Grafik

cumhurbaskani-kripto-para-aciklamasi-2.j

BNB, dışında diğer birçok kripto para birimi de belirli zamanlarda coin yakımı yapabiliyor. Böylelikle kripto para birimleri enflasyona karşı gücünü korumuş oluyor. Ancak coin burn işleminin tek başına bir projenin iyi bir yatırım olup olmadığını belirleyemeceğini hatırlatalım. Yukarıdaki hiçbir ifadenin yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmeden geçmeyelim.

Coin yakımı mekanizması kripto para birimlerinin vazgeçilmez bir kolu olarak öne çıkıyor.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Coin Teknoloji Haberler

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


Coin Analiz

Coin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Coin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Coin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Coin Yorum

Coin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. Coin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. Coin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

Coin Uzman Yorumları

Coin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

Coin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Coin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Coin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

Coin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

Coin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

Coin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

Coin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

Coin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com