Salı, Nisan 16, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

FORTH Coin (Amplforth) nedir? Nereden Alınır? Protokolün geleceği ve yapısıyla ilgili bilgiler… Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

FORTH Coin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. FORTH Coin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. FORTH Coin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. FORTH Coin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. FORTH Coin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

FORTH Coin Yorum 2024

FORTH Coin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen FORTH Coin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Volatil yapısıyla bilinen kripto para piyasalarını istikrara kavuşturmak bazı girişimlerin önde gelen hedeflerindendir. AMPL projesi altında yer alan FORTH Token da bu yapıyı benimseyerek yatırımcılara bunu vaat ediyor. FORTH Coin ile ilgili bütün bilgilere bu içerikten ulaşabileceksiniz.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Evan Kuo ve Brandon Iles / 2018
Blok zinciri: Ethereum
Toplam arzı: 15 milyon adet
Dolaşımdaki arzı: 10.6 milyon adet
Piyasa değeri: 71 milyon dolar (23 Şubat 2024)
En düşük fiyat: 4.47 dolar
En yüksek fiyat: 71 dolar
Projenin amacı: Proje, yatırımcıların kripto paralardaki volatil yapıdan korunmasını sağlar
Kullanım alanları: Kripto para piyasalarının geneli

Amplforth projesi nedir? Nereden Alınır?

Aslen Fragments olarak adlandırılan Ampleforth, 2018 yılında girişimciler Evan Kuo ve Brandon Iles tarafından ortaklaşa kuruldu. Ampleforth (FORTH Coin) yazılımı, fiyat verilerini sağlamak için Ethereum üzerine kurulu bir veri sağlayıcısı olan Chainlink ’i kullanır ve bir kullanıcı ağını ABD dolarına eşit bir değere sahip bir kripto varlığını sürdürmeye teşvik etmeye çalışan bir protokoldür.

İlgini Çekebilir  SEC, VanEck'in Bitcoin ETF başvurusunu reddetti

Örneğin DAI, Maker protokolünde kilitli varlık sepetleri tarafından desteklenirken USDT, geleneksel bir yapıda dolar mevduatı ile desteklenir.

Bununla birlikte Ampleforth, fiyat istikrarını sağlama yönteminde diğer stabilcoinlerden farklıdır. Protokol, mevduatlara güvenmek veya borç vermek ve geri almak yerine, “yeniden temellendirme” adı verilen bir süreçte her 24 saatte bir AMPL kripto para biriminin arzını programlı olarak ayarlar. AMPL token ’larına olan talep yüksekse ve her bir AMPL token ’ı 1 doları aşarsa, arz da artacaktır. Talep az ise arz da azalacaktır. AMPL bu yapısıyla esnek bir görüntü çizer ve arzının değişebileceği anlamına gelir. Ancak arz değiştikçe kullanıcıların toplam arzın aynı oranını elinde tuttuğu anlamına gelir. Bu, yeniden temellendirme sisteminden önce tüm AMPL token ’larının %1 ’ini elinde tuttuysanız, yeniden düzenlemeden sonra yine aynı token yüzdesini tutacaksınız demektir.

FORTH Coin nedir? Nereden Alınır?

FORTH, AMPL ekosistemini tamamlayan yeni bir yönetişim token ’ıdır. Zincirdeki AMPL ekosistemi ile etkileşime giren herkes, FORTH token ’larını talep edebilir.

Modeli, Compound Finance (COMP) ’in bir uzantısıdır. Tüm ağ katılımcıları için uygun teşvikler sunan adil bir sistem sağlamak için, zincir üstü yönetişim dağıtıldığında ilk yönetişim parametreleri ayarlanır. Tüm sabit kripto paralar gibi, AMPL token ’ları da, yatırımcıların piyasadaki birçok kripto para biriminin aşırı oynaklığına maruz kalmalarını azaltmalarını sağlar. AMPL kripto para birimiyle zincirleme işlemler yapanlar için bir puan sistemi aracılığıyla protokolün kullanıcılarına dağıtır. Genesis etkinliğinde basılan 15 milyon FORTH mevcuttur. İlk arz, gelecekteki enflasyonun yılda %2 olarak ayarlanmasıyla hemen yerine gelecektir. Dağıtımın %67 ’si topluluğa, geri kalan %33 ’ü ise ilk yatırımcılara, çekirdek geliştirme ekibine, danışmanlara ve Ampleforth Vakfı ’na gidecek şekilde ayarlanmıştır. Topluluk tahsisi, zincir üstü aktivite ile puanlanan bir puan sistemi tarafından yönetilir.

İlgini Çekebilir  Analist Net Konuştu: Destek Kırılırsa ETH Fiyatı 250 Dolara Düşer

Aralık 2020 ’de protokol, Polkadot, Tron ve NEAR ile entegrasyon ile çoklu zincir uyumluluğu sunmak için Ethereum ’dan ayrılmıştır.

FORTH Coin geleceği?

AMPL ekibi, kullanıcıların eninde sonunda herhangi bir merkezi operatör tarafından değil, yazılım tarafından işletilen bir stablecoin seçeneğini tercih edeceklerine inanıyor.

Öte yandan proje, Coinbase kurucusu Brian Armstrong da dahil olmak üzere yatırımcılardan 4,75 milyon dolar topladı ve girişim firmaları True Ventures ve Pantera Capital tarafından da dikkat çekti.

FORT Token nereden, nasıl alınır?

Oldukça geniş bir listeleme ağına sahip FORTH token, Binance, Coinbase, Huobi, Gate.io, KuCoin gibi lider kripto para platformlarından USDT, BTC, BUSD, ETH gibi paritelerden alınıp satılabiliyor.

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


FORTH Coin Analiz

FORTH Coin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde FORTH Coin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. FORTH Coin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

FORTH Coin Yorum

FORTH Coin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. FORTH Coin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. FORTH Coin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

FORTH Coin Uzman Yorumları

FORTH Coin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

İlgini Çekebilir  Bitcoin 60 bin dolara tutunacak mı?

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

FORTH Coin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

FORTH Coin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

FORTH Coin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

FORTH Coin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

FORTH Coin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

FORTH Coin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

FORTH Coin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com