Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

ETH Ethereum Yorum – 1 milyar dolarlık ETH daha yakıldı Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

ETH Ethereum ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. ETH Ethereum yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. ETH Ethereum forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. ETH Ethereum grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. ETH Ethereum fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

ETH Ethereum Yorum 2024

ETH Ethereum Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen ETH Ethereum yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Geçtiğimiz ağustos ayında EIP-1559 protokolünün uygulanmaya başlamasıyla, Ethereum blockchain’inde gerçekleşen her işlem ücretlerinin bir kısmı dolaşımdan çıkarılıyor. Nansen Analytics verilerine göre, geçtiğimiz ay1,09 milyar dolar değerinde Ethereum (ETH) yakıldı. ETH alıp gönderme işlemi çok fazla maliyetli değilken, daha yüksek seviyeli işlemler, örneğin NFT basma çok daha fazla gas ücreti gerektiriyor.

OpenSea pazar yerinde, sadece Ocak ayındaki NFT işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 3,5 milyar dolara yükselmişti. Ultra Sound Money verilerine göre son 30 günde en fazla ETH yakılan platformlar listesinde 65.778 ETH (yaklaşık 181,7 milyon dolar) ile birinciliği OpenSea alırken, ikinci sırada 35.696 ETH’ın (yaklaşık 98,6 milyon dolar) Ethereum blockchain’inde gerçekleştirilen işlemlerde ödenen ücretlerin yakılmasıyla geliyor. Üçüncü sırayı ise 24.223 ETH’ın (yaklaşık 66,9 milyon dolar) yakıldığı merkeziyetsiz borsa UniSwap (UNI) alıyor.

İlgini Çekebilir  Bitcoin Yorum - FED faiz yükseltirse coinler ne olur, düşer mi? FED faiz kararı kripto parayı nasıl etkiler?

Ne var ki Ethereum ağı, mevcut durumda her yıl 5,4 milyon ETH üretilmesine rağmen 3,5 milyonluk ETH yakılmasıyla hala enflasyonist durumda. ETH arzı, iş ispatından hisse ispatına geçişten sonra tavan yapacak.

Bu olduğunda, blockchain’in emisyon oranı, yakma oranının altına düşerek deflasyonist bir ortam oluşturacak. Hisse ispatı’na geçiş, bu yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleşecek. Ancak geçişten önce, ağın toplam hash oranı 27 Ocak’taki rekorla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştı.

NFT İŞLEMLERİNDE REKOR

Takas edilemez jeton, ya da İngilizcedeki popüler ismiyle non-fungible token, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimi olan NFT işlemlerinin çoğunun yapıldığı OpenSea’de işlem rekoru kırıldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre Ocak 2024’de aylık satış 5 milyar doları aştı. Bir önceki rekor Ağustos 2021’de yaşanmıştı. Söz konusu ayda 3.4 milyar dolarlık satış yapılmıştı. Ocak ayındaki toplam satış ise 6 milyar doları aştı.

HİNDİSTAN ’IN VERGİ HAMLESİ

Öte yandan, komşusu Çin gibi kripto işlemleri zorlaştıran adımlar atan Hindistan’dan yeni bir adım geldi. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, dijital varlıklardan elde edilen gelirlerin vergilendirileceğini aktardı.
Bakanın açıklamasına göre vergi oranı yüzde 30 olacak. Hindistan ayrıca kendi dijital parasını basacak.

KRİPTO PARALAR TOPARLANIYOR

Haftaya yüzde 5’i aşkın yükselişle başlayan kripto paralarda son 24 saat sakin geçti.
Kripto para piyasaları binde 4 yükselerek 1 trilyon 855 milyar dolara geldi.

Saat 08.15 itibariyle Bitcoin’de değişim görülmedi. BTC’nin fiyatı 38 bin 553 dolarda sabit kaldı. Ethereum’daki değişim ise binde 9 oldu. Fiyatı artan ETH 2 bin 772 dolardan işlem görüyor. Ripple’daki yükseliş de bindelik düzeyde oldu. XRP’nin fiyatı da binde 6 artarak 62 cent seviyelerine seyrediyor. Dogecoin de piyasalara benzer bir yükseliş gösterdi. DOGE’un fiyatı binde 6 yükselişle 14 cent seviyelerinde kaldı.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


ETH Ethereum Analiz

ETH Ethereum Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde ETH Ethereum hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. ETH Ethereum grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

İlgini Çekebilir  BTC Bitcoin kritik seviyenin altını test etti Yorum 2024 Coin Grafik

ETH Ethereum Yorum

ETH Ethereum yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. ETH Ethereum grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. ETH Ethereum yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

ETH Ethereum Uzman Yorumları

ETH Ethereum analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

Ethereum Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Ethereum Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Ethereum Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

Ethereum için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

Ethereum için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

Ethereum uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

Ethereum durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

Ethereum geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com