IOST Coin nedir? Yorum 2022 IOST projesi ve geleceği hakkında bilinmesi gerekenler Coin Grafik

IOST Coin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. IOST Coin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. IOST Coin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. IOST Coin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. IOST Coin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

IOST Coin Yorum 2022

IOST Coin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen IOST Coin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Blok zinciri dünyasında her gün yeni bir gelişme yaşanıyor ve ekosistem hızla büyüyor. Kripto para piyasasında yer alan ve yatırım yapmak isteyen kullanıcılar çeşitli projelerle ilgili önemli bilgilere ulaşmak istiyor. Projesiyle dikkat çeken IOST hakkında öğrenilmesi gereken bütün bilgilere bu rehberden ulaşabilirsiniz.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Jimmy Zhong, Terrence Wang, Justin Li, Ray Xiao, Sa Wang ve Kevin Tan / 2018
Blok zinciri: Kendi blok zinciri
Maksimum arzı: 90 milyar
Dolaşımdaki arzı: 18 milyar
Piyasa değeri: 1.1 milyar dolar (23 Aralık 2021)
En düşük fiyat: 0.001562 dolar
En yüksek fiyat: 0.13 dolar
Projenin amacı: Merkeziyetsiz bir ekonominin güvenlik ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan çevrimiçi hizmetler için blok zincir mimarisi oluşturmaktır.
Kullanım alanları: Blok zincir dünyası

IOST (Internet of Services Token) projesi nedir? Yorum 2022?

Kurumsal düzeyde bir blok zinciri hizmeti olan IOST, Ocak 2018 ’de Jimmy Zhong, Terrence Wang, Justin Li, Ray Xiao, Sa Wang ve Kevin Tan tarafından hayata geçirildi.

Üniversite günlerinde, öğrencilerin ders notlarını el değiştirebildikleri pazar yeri şirketini 40 milyon dolara sattı. Akabinde Pekin ’e döndü ve geliştirdiği diğer projelerin yanı sıra IOST ’u kurdu. Proje, hizmet ürünü olarak bir blok zinciri sağlayarak toplu olarak benimsenmeye hazır olan blockchain teknolojisine odaklanmıştır.

IOST, Proof of Believability yani İnanılırlık Kanıtı (“PoB”) konsensüs algoritmasına dayanan merkeziyetsiz bir blok zinciri ağıdır. Projenin misyonu, “merkezi olmayan bir ekonominin güvenlik ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan çevrimiçi hizmetler için mimari” oluşturmaktır. Merkezi olmayan uygulamalar, IOST üzerinde ve saniyede birkaç bin işleme kadar yüksek hızlarda çalıştırılabilir.

Geliştiricilerin IOST ’taki amacı, merkezi olmayan bir ekosistemde yüksek güvenlik ve ölçeklenebilirlik taleplerini karşılayan çevrimiçi hizmetler için lider platform geliştirmektir.

IOST ’nin fikir birliği algoritması, Proof-of-Believability (“PoB”), ölçeklenebilirlik avantajlarını ve sansür direncini korurken, merkezi olmayan bir komite seçim sürecini içerir.

Bunu başarmak için IOST, seçim için tek faktör olarak oylama sonucunu kullanmaz. Bunun yerine, IOST, komite üyelerine karar vermek ve onları döndürmek için Servi adlı bir puan sistemi sunar.

Ağ güvenliğini sağlamak için PoB, blok üreticisi adayları için bir giriş engeline sahiptir. Mevcut sürümde, bu engel ağdaki mevcut oyların %0.02 ’sine ayarlanmıştır. Bir düğüm eşikten daha fazla oy aldığında, aday olmak ve komite oluşumuna katılmak ve üretim sürecini engellemek için belirli bir işlem gönderebilir.

IOST geleceği?

IOST blok zinciri altyapısı açık kaynaklı, güvenli ve ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlandı. Her biri gelecekte online hizmetler için omurga görevi görecek özellikler olarak öne çıkıyor.

IOST protokolünü anlamanın en iyi yollarından biri de en yakın rakipleriyle kıyaslamaktan geçiyor. Bu alanda Ethereum, geliştiriciler için en popüler akıllı sözleşme platformu konumunda. Protokol aynı zamanda, büyük oranda kullanıma ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip akıllı sözleşme platformları EOS ve TRON ile karşılaştırılabilir.

Bu işlem hızlarına ulaşmak için IOST ekibi, Dağıtık Rastgelelik Protokolü, Verimli Dağıtık Bölme, TransEpoch, Atomix, İnanılırlık Kanıtı ve Mikro Durum Blokları dahil olmak üzere çeşitli yeni nesil teknolojileri hayata geçiren ve bir araya getiren blockchain mimarisi oluşturdu.

IOST Coin nedir? Yorum 2022?

IOST projesinin native token ’ıdır.

İşlemlerin ilerlemesini sağlamak ve depolama alanı gibi paylaşılan kaynakları için kullanılır. IOST ağına katkıda bulunan ağ kaynaklarına ödül olarak IOST ile ödeme yapılır.

IOST, Aralık 2017 ’de özel bir token satışı yoluyla o dönem 35.000 ETH ’lık bir fon topladı ve ana ağı (mainnet) Şubat 2019 ’da başlatıldı. O zamandan beri, IOS ağında birden fazla merkezi olmayan uygulama oluşturuldu. IOST Token hazinesi, toplam token arzının %35 ’ini oluşturuyor.

Özel Satış token ’ları, toplam token arzının %40 ’ını oluşturuyordu. Aralık 2017 ’de 200.000 / 150.000 / 100.000 IOST = 1 ETH oranında 8.4MM IOST için 3 aşamada gerçekleştirildi ve token başına 0.004167 dolar ’dan toplam 35.000 ETH (35,0 milyon $) yükselterek toplam arzın %40 ’ını sattı.

Ekibe verilen toplam token ’ların %10 ’u tahsis edildi (Ocak 2019 ’da kilidi açıldı).

Danışmanlar ve sermaye yatırımcıları, tokenların %2,5 ’ini aldı. Stratejik satış token ’ları, verilen token ’ların %5 ’ini oluşturuyordu. Topluluğa token ’ların %5 ’i tahsis edilirken, pazarlama ekibine ise %2.5 ’I dağıtıldı.

IOST Token nereden ve nasıl alınır?

Maksimum IOST arzı 90 milyar adet olarak belirlendi.

Ocak 2018 ’de, yüzde 40 oranında token satıldığı ve o sırada yaklaşık 31,3 milyon dolar değerinde ETH toplandığı bir ilk token arzı (ICO) düzenlenmişti. IOST, tüm zamanların en yüksek seviyesine 0.1365 dolar ile ulaşırken, en düşük seviyesini 0.001562 dolar ile görmüştür. IOST Coin ile Binance, Huobi, KuCoin, Gate.io, Bithumb gibi borsalardan işlem yapılabiliyor..


IOST Coin Analiz

IOST Coin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde IOST Coin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. IOST Coin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

IOST Coin Yorum

IOST Coin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. IOST Coin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. IOST Coin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

IOST Coin Uzman Yorumları

IOST Coin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Sıkça Sorulan Sorular

IOST Coin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

IOST Coin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

IOST Coin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

IOST Coin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

IOST Coin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

IOST Coin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

IOST Coin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

IOST Coin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir