Çarşamba, Nisan 17, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

‘Şaka coin’ yatırımcıları için 3 hayati bilgi

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Şaka ya da ‘meme’ coin konsepti kripto alanının hakkında en çok konuşulan yatırım fırsatlarından biri haline geldi. Shiba Inu geçtiğimiz 12 ayda %50 bin artış gösterdi ve bu internet trendlerinden esinlenen coin’lerin potansiyelini ortaya koydu. Bu kripto paralar devasa bir getiri potansiyeline sahip olsa da, meme coin yatırımlarının oldukça riskli olduğunu ve devasa kayıpları da beraberinde getirebileceğini unutmamak gerekiyor. Aynı zamanda dolandırıcılık, hacker saldırısı gibi riskler de bulunuyor. İşte güvenli meme coin yatırımları için 3 kritik madde.

1. Güvenilir ve sahte meme coin’leri tespit etmeyi öğrenin

Bir meme coin’in güvenilir olup olmadığını gösteren kilit özelliklerden önce, meme coin konseptini açıklamakta fayda var. 2013 yılında ortaya çıkan meme coin kavramı, genellikle şaka ya da hayvan temelli fikirler etrafında şekillenmiş kripto projelerini temsil ediyor. Örneğin ilk meme coin olan Dogecoin, Shiba Inu türü köpeklerden esinlendi. Bu köpeğin fotoğrafları 2010’lu yılların başında internette şaka görselleri olarak kullanılıyordu. Dogecoin’in başarısı ise diğer köpek temalı coin’lerin doğuşuna zemin hazırladı.

2. Güvenli meme coin yatırımı yapabilmek için…

Şimdilerde kripto yatırımcılarının ilgisine sunulan 250’nin üzerinde meme coin var. Bunların yaklaşık 100’ünün adında “inu” geçiyor. Birçok coin yasal görünse de şaka temelli kripto paraların büyük bir bölümü, büyüyen meme coin trendini suistimal etmek için hazırlanmış dolandırıcılık projeleri olabiliyor. Coin’leri geliştiren ekipler fiyatların yükselmesinin ardından aniden ellerindeki tüm coin’leri satarak kayıplara karışabiliyor.

İlgini Çekebilir  CEEK VR kaç dolar? 21 Haziran 2024 CEEK VR kaç TL oldu, ne kadar? Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Yatırımcılar ise coin’in fiyatı bir anda sıfıra düştüğünde, büyük bir zararla karşı karşıya kalıyor. borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre son dönemde Squid token ve Snow Dog bu durumun iki örneği oldu.

Yatırımcıların bu adresi taşıyan likidite havuzlarına sahip coin’leri tercih etmesi önem taşıyor.

3. Meme coin yatırımları nasıl yapılır?

Güvenilir bir meme coin bulduğunuzda dikkat etmeniz gereken bir sonraki adım, volatilitesi yüksek bu varlık sınıfına nasıl yatırım yaptığınız. Meme coin’lerin fiyatı spekülasyonlarla yön buluyor. Bu nedenle de yüksek volatiliteye karşı dirençli olunması gerekiyor. Bu ise yatırımlarınızı çeşitlendirerek, panik satışı yapmayarak ve sosyal medya üzerinden yatırımcı algısını takip ederek mümkün oluyor.

Yatırımlarınızı çeşitlendirmek için, tüm birikiminizi tek bir varlığa yöneltmeyin. Bunun yerine daha ölçülü bir yatırım stratejisi izleyin. Paranızın diğer kısmını daha köklü ve tanınmış kripto paralara yatırın. Kripto para yatırımlarında, toplam portföyün %5’i oranında yapılan yatırımlar güvenli olarak kabul ediliyor. 10 bin dolarlık bir portföy sahibinin tek bir meme coin’e yapacağı yatırımın 500 dolar olması gerekiyor.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com