Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin’de 2017’deki gibi bir düşüş olur mu?

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt, Aralık 2017’de kripto piyasasının zirvesini doğru olarak öngörmesiyle tanınmıştı. Brandt, Bitcoin’in (BTC) 69 bin dolarlık yüksek rekor seviyesinden yüzde 30’un üzerinde düştükten sonra bir “çift tepe” model oluşturabileceğini öne sürüyor.

Factor LLC CEO’su, ikinci bir denemeden sonra bile Bitcoin fiyatının önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin doların üzerine çıkamadığını hatırlattı. Buna ek olarak CEO, BTC fiyatı için 30 bin dolar civarında acil bir destek seviyesini işaret ederek, bu seviye aşılırsa çok daha sert bir düşüş olabileceği uyarısında bulundu.

Bitcoin’de yüzde 50’lik bir düşüş gerçekçi mi?

Geleneksel teknik analizciler, her biri aşağı yönde güçlü bir fiyat düzeltmesine yol açan iki ardışık zirve oluşumunu, düşüş eğiliminin bir işareti olarak algılıyor. Çift tepeli bir senaryoda aşağı yönlü hedef, yaklaşık olarak desen oluşumunun yüksekliği kadar derin olur.

Ancak çift tepeli aşağı yönlü model, burada pek gerçekçi değil çünkü modelin doğrulanması Bitcoin fiyatında yaklaşık 35 bin dolarlık bir düşüşe işaret ediyor. Yani, ideal bir dünyada BTC fiyatının 0 doların altına düşmesi gerekir, ki bu pek olası değil.

200 haftalık EMA grafiğindeki yukarı okların gösterdiği bölgelerde, ayı sezonunun diplerini görmek mümkün. Ancak Brandt uyarıyor:

Bitcoin’de başka bir dip mi?

Bitpanda’nın baş ürün sorumlusu Lukas Enzersdorfer-Konrad, potansiyel düşüş senaryolarını göz ardı ederek, Bitcoin fiyatının 69 bin dolardan 42 bin dolara düşmesi ile, Mayıs 2021’deki yüzde 50’lik düşüşte olduğu gibi,  tüm kayıpları telafi ederek yeni bir rekora koşacağını iddia ediyor.

İlgini Çekebilir  Bitcoin'de 135 bin dolar modeli hâlâ geçerli

Enzersdorfer-Konrad, 4 Aralık’ta birkaç saat içinde 2,5 milyar dolarlık tasfiyeye atıfta bulunarak yaptığı açıklamada, çoğu likit kripto varlığında yaklaşık yüzde 20’lik düzeltmeye neden olan olduğunu belirtti ve şöyle söyledi:

“Wolf” takma adıyla bilinen piyasa analisti, günlük grafikte göreceli güç endeksi (RSI) analizine dayanarak, Bitcoin’i aşırı satılan bir varlık olarak görüyor.

Wolf, BTC fiyatının bir sonraki direnç seviyesi olarak 51 bin 780 doları test etmesini ve 60 bine yakın bir yukarı hedefe varacağını tahmin ediyor.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com