Cuma, Mayıs 24, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Rusya Merkez Bankası’ndan kripto para kararı

Nabiullina, başkent Moskova’da düzenlenen “Made in Russia” adlı etkinlikte yaptığı konuşmada, dijital para birimi teknolojilerine dair değerlendirmelerde bulundu.

Dünyada neredeyse tüm ülkelerin dijital para birimlerine ilgi duyduğuna işaret eden Nabiullina, “Yakın gelecekte dijital para birimlerinin bu kadar hızlı gelişmesi, farklı ülkelerin dijital para platformlarının etkileşimini oluşturmaya olanak sağlayacaktır. Bu da sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak” ifadelerini kullandı.

Rusya Merkez Bankası tarafından bugün yayımlanan “Mali Piyasaların Dijitalleştirilmesi” adlı raporda ise özel kripto paraların, değerlerindeki aşırı oynaklık nedeniyle bir ödeme aracı olarak kullanılmasının uygun olmadığı belirtildi.

İŞLEM HACMİ 5 MİLYAR DOLAR ÜZERİNDE

Rusya Merkez Bankası tarafından 25 Kasım’da yapılan açıklamada, Rusların kripto para birimleriyle yıllık işlem hacminin yaklaşık 5 milyar dolar düzeyinde olduğunu bildirilmişti.

Rus yasalarına göre, ülkede mal ve hizmetler için ödemelerde kripto para kullanılması yasakken, şirketlerin ve bireylerin dijital finansal varlıklar olarak kripto paralara yatırım yapmaları serbest.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x
İlgini Çekebilir  Almanya'da Madencilik için elektrik çalan kişiler yakalandı

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com