Çarşamba, Nisan 10, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Yatırımcıların yarısına yakını o altcoini Bitcoin’e rakip görüyor

Bitcoin (BTC) dışında yatırımcıların hangi kripto para birimlerine ilgi gösterdiğine dair yapılan bir araştırmada şaşırtıcı sonuçlar elde edildi.

İki aylık süreci baz alan dijital varlık araştırmasında, yatırımcıların yarısına yakınının Ethereum’un (ETH) potansiyeline inandığı ortaya çıktı.

Araştırmaya göre yatırımcıların yüzde 42’si, dijital varlıklar arasında en yüksek büyüme potansiyelinin Ether’de olduğunu düşünüyor.

Yatırımcıların yüzde 42’si ETH’nin en yüksek büyüme potansiyeline sahip olduğunu söylerken, ona en yakın isim olarak yüzde 18 ile en büyük kripto para birimi Bitcoin’i gösteriyorlar.

Yönetimleri altında 400 milyar dolarlık varlık bulunan yatırımcıların, ankete verdikleri cevaplara göre, katılımcıların yüzde 35’i dijital varlıklara yatırım yapmayı genellikle “spekülatif bir hareket” olarak görüyor. Yüzde 25’lik kısım ise kripto para birimlerini portföy çeşitlendirme aracı olarak benimsemiş durumda.

Yine yüzde 25’e yakın bir oran dağıtık defter teknolojisinin (DLT) büyümesine inandığı için yatırım yaptığını söylerken, yüzde 10’dan az bir kısım müşteri talebinden dolayı dijital varlık yatırımına yöneldiğini belirtiyor.

Kripto para birimlerine yatırım yapmadıklarını söyleyen anket katılımcılarının, buna gerekçe olarak hükümetlerin düzenlememelerini gösterdi.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x
İlgini Çekebilir  Binance rakip stablecoinlere desteği kesiyor! Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com