Perşembe, Nisan 18, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

‘Tarihin en büyük çöküşünden önce altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum alın!’

CNN Business’in haberine göre ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, federal hükümetin nakdinin yakında bitebileceği konusunda uyardı. 

18 Ekim tarihinin vergi ödemelerine dayalı olarak tahmini bir tarih olduğunu söyleyen Yellen, ABD’nin günlük nakit girişinin finansman hariç ortalama 50 milyar dolar olduğunu, fakat bu miktarın kaçınılmaz olarak değişiklik gösterdiğini belirtti.

Bu nedenle Yellen, hükümetin nakdinin biteceği tarihin de daha erken veya geç olabileceğini söyleyerek, meclisin hemen harekete geçmesini ve borç sınırını artırmasını talep etti.

Hazine Bakanı Jennet Yellen, şöyle belirtti:

Yellen’ın bu açıklaması, kripto piyasasında da yankı buldu. Zengin Baba Yoksul Baba adlı çok satan kitabın yazarı Robert Kiyosaki, bu açıklamayı yaklaşan finansal krizin ayak sesleri olarak yorumlarken, Bitcoin ve Ethereum satın almayı tavsiye etti.

Kiyosaki, Twitter gönderisinde şöyle belirtti:

Evergrande Group, geçtiğimiz günlerde 300 milyar dolara ulaşan borçlarını şirket satışlarındaki önemli azalma nedeniyle ödeyemeyeceğini duyurmuş ve piyasalarda büyük endişeye yol açmıştı.

Çin’in merkez bankası Çin Halk Bankası’nın (PBoC) kripto yasaklarına ilişkin son açıklaması ise, endişeyi daha da artırdı. Kiyosaki, piyasaya Çin tarafından salınan korkunun ardındaki asıl sebebin ise ülkenin kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor olması olduğunu düşünüyor.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com