Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin’de 40 bin dolar testi!

BTC/USD paritesi, salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’dan beklenen açıklama öncesinde 43 bin dolar civarında seyrediyor.

6 Ağustos’tan beri ilk kez 40 bin dolar desteğini test eden BTC, çeviri yayın saati itibarıyla yatay seyretmeye devam ediyor.

Yatırımcılar genel olarak yükseliş beklese de, Çin’de resmi tatil nedeniyle soğuyan Evergrande olayının gölgesi, piyasa duyarlılığını etkilemeyi sürdürüyor.

Popüler yatırımcı Crypto Bullet, son gönderisinde “Bu sekme bana pek bir mutluluk yaşatmadı” diye belirtti.

Yatırımcı, 46.500 doların yükselişin sürmesi için kritik bir seviye olduğunu söyledi. Diğer birçok yatırımcı da bu fikre katılıyor.

Decentrader analisti Filbfilb, “45 bin doların geçilmesi yükseliş ihtimalini artırır” diye özetledi.

Diğer yandan stablecoin’ler hakkında yorumu nedeniyle halihazırda gündemde olan Gensler’ın da bu akşam The Washington Post ile röportaj yapması ve kripto paralar ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Borsa rezervleri boş mu verilmeli?

Analistler, Çin konusunda uzun vadeli bir yaklaşım izliyor ve Evergrande’nin iflas etmesi gibi olayların tam da Bitcoin’in ortaya çıkma sebebi olduğunu söylüyor.

Decentrader analisti Philip Swift, “BTC’nin küresel makro belirsizliklerde genellikle kısa vadede değer kaybettiğini unutmayın. Bitcin, tam da şu anda dünya genelinde patlak veren büyük sorunlara karşı bizi korumak için oluşturuldu” diye belirtti.

Tarihsel verileri kullananlar ise Mart 2020’de Bitcoin’in 3.600 dolara çakılmasının, sonraki aylarda rekor kırmasına zemin hazırladığına dikkat çekti.

Analist William Clemente, “Evet, Binance’in BTC rezervi artıyor ve Çin’de satış yapıldığını ortaya koyuyor. Yine de bu birkaç haftalık bir trend ve borsa rezervleri, geçtiğimiz birkaç günde nötr kaldı” diye özetledi.

İlgini Çekebilir  Kriptolarda rekor para girişi

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com