Çarşamba, Nisan 17, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Ethereum’da tehlike çanları çalıyor

Ethereum ağının kripto parası Ether (ETH), 2.954 dolar civarındaki desteğin altına geriledi.

2 bin 954 dolar, omuz baş omuz formasyonunun boyun çizgisini temsil ediyor. Söz konusu destek seviyesi, üç fiyat pikinin tabanını oluşturuyor gibi gözüküyor. Bu piklerden ortada olanı (baş), diğer iki pikten (omuzlar) daha yüksek seviyede yer alıyor.

2 bin 954 doların altına gerileme, trend değişimi yaşandığının ve ETH/USD paritesinin baş ve boyun çizgisi arasındaki mesafe kadar düşebileceğinin sinyalini veriyor.

Küresel alım satım şirketi Factor LLC’nin CEO’su Peter Brandt, 20 Eylül’de söz konusu formasyonu gösteren grafiği paylaştı ve Ether fiyatının 2.954 doların altına gerilemesi halinde, 2 bin dolara kadar düşebileceği konusunda uyardı:

Ether, hafta başında Çin’in borç batağına saplanmış gayrimenkul sektörünün hem kripto hem de geleneksel piyasaları etkilemeye başlamasıyla birlikte düzeltme yaşadı ve çeviri yayın saati itibarıyla 2 bin 912 dolara geriledi.

Bazı analistler, kripto paranın tarihsel destek seviyelerine tutunması halinde toparlanabileceğini düşünüyor. Örneğin anonim analist PostyXBT, Ether 2 bin 850 doların üzerine tutunduğu sürece yükselişin olası olduğunu ileri sürdü.

PostyXBT’in paylaştığı grafiğe göre ETH/USD paritesi, önümüzdeki günlerde 4 bin doları yeniden test edebilir.

Bir başka anonim analist The Crypto Monk, son düzeltmenin piyasadaki güçsüz yatırımcıları temizlediğini ve güçlü eller için alım fırsatı sunduğunu söyledi.

Brandt de ETH/USD paritesindeki düşüşün bir ayı tuzağı olabileceğini ekledi. Ayı tuzağı, bir varlığın fiyat performansının, yükseliş trendinin sona erdiğine dair yanlış sinyal vermesini ifade ediyor.  Böyle bir durumda kaldıraçlı kısa pozisyonu olanlar, ETH/USD paritesindeki toparlanmayla büyük zarar edebilir.

İlgini Çekebilir  Binance rakip stablecoinlere desteği kesiyor! Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com