Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin’de rekor sevinci kısa sürdü

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz saatlerde 69 bin doları geçerek yeniden rekor tazeledi. Ether de 4.868 dolarda rekor kırarak 5 bin dolara doğru ilerliyordu. Ne var ki yatırımcılar, kripto piyasasında bu yeni başarının ardından kâr almaya başladı ve Bitcoin neredeyse 7 bin dolar çakılara 63 bin doların altına geriledi.

Kripto piyasasındaki ani ralliyi, ABD İş Gücü İstatistikleri Bürosu’nun (BLS) yeni raporu tetiklemişti. Rapora göre ülkenin Tüketici Fiyat Endeksi (CPI), yıllık yüzde 6,2’lik keskin artış ile son 30 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

BLS’e göre artan enerji fiyatları, CPI’ın yükselmesini tetikledi, fakat analistler en az 6 ay boyunca gıda ve diğer ürünlerin artan fiyatlarını da takip etti. Mevcut CPI, Ekim 1990’dan beri görülen en yüksek seviyeyi temsil ediyor. Artan ürün masraflarının etkisini göz ardı eden çekirdek enflasyon da 1991’den beri görülen en yüksek oran olan yüzde 4,6 olarak ölçüldü.

Enflasyon tırmanışa geçerken, ABD Merkez Bankası ve Biden yönetimi durumun kontrol altında olduğu mesajını vermeye devam ediyor. Ne var ki hisse senedi piyasaları, habere negatif tepki verdi.

Endişe verici haberler ve geleneksel piyasalardaki hafif gerilemeye rağmen, BTC ve Ether fiyatları yükselmeye devam etti. Anthony Pompliano gibi analistler, bu durumu borsaların kırmızıya döndüğünü ve merkez bankasının para politikasının sürdürülemez olduğunu gören yatırımcılar için Bitcoin gibi riskli varlık cazip görüldüğü ve altın, dolar ve enflasyona karşı koruma olarak kullanıldığı asimetrik fiyat hareketi olarak tanımlıyor.

Cointelegraph Editörü Sam Bourgi, Bitcoin’in çoğu kişi tarafından itibari para birimlerine alternatif “en iyi sağlam para” olarak görüldüğünü belirtti:

İlgini Çekebilir  Binance Yeni 15 Para Birimini Ödeme Sistemine Ekledi

Bitcoin fiyatı, rekorun ardından 62.700 dolara geriledi. BTC, perşembe gününün ilk saatlerinde 65 bin dolar civarında yükselirken, en büyük altcoin’lerin çoğu, iki haneli değer kaybını sürdürdü.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com