Salı, Nisan 16, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Tether, Avalanche ağına giriyor

Fiyatı ABD dolarına sabitlenmiş olan piyasa değerine göre en büyük stablecoin konumundaki Tether (USDT), Avalanche blockchain ağına entegre oluyor.

10 Kasım tarihinde yapılan açıklamada, USDT para biriminin arkasındaki şirket olan Tether Operations Limited, merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformu olan Avalanche üzerinde Tether işlemlerinin gerçekleşeceğini duyurdu.

Avalanche ağı, düşük işlem ücretleriyle öne çıkarken neredeyse gerçek zamanlı transfer olanağı sunarak tercih sebebi oluyor.

Yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ekosisteme sahip olan Avalanche ağının yerel tokeni AVAX da son günlerde ivmeli biçimde yükselerek adından söz ettirmişti.

Ethereum akıllı sözleşme ve araçlarıyla uyumlu olan ekosistem, geliştiricilerin kolayca merkeziyetsiz uygulama (DApp) oluşturmalarına imkan sağlıyor.

Tether’in Avalanche üzerinde çalışacak olması, Avalanche ağının büyümesini sağlarken sürdürülebilirliğini de yukarı çekecek. DeFi ekosisteminde stablecoin kullanımını artırmayı amaçlayacak.

Avalanche (AVAX) fiyatı, güçlü bir yükseliş trendi yakalamış, 100 dolarlık hedefe doğru ilerlemeye başlamıştı.

İşlem hacmi ve benzersiz adres açısından da tüm zamanların en yüksek seviyeleri yakalanmış durumda. DeFi Llama verilerine göre, ağustos ayında ekosisteme kilitli toplam varlık miktarı 300 milyon dolarken şimdilerde 10 milyar doların üzerine çıkıldı.
Hatırlanacağı üzere Avalanche Vakfı, ağ üzerinde çalışan geliştiricilere 200 milyon dolardan fazla teşvik sunan “Blizzard” isimli fonu duyurmuştu.

Haberi yapıldığı üzere piyasa değeri bakımından en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, hakkında çıkan “rezervlerini yatırım yapmak için kullanıyor” iddialarını reddetmişti.

USDT; Algorand, Bitcoin Cash’in Ledger Protocol (SLP), Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana dahil olmak üzere çeşitli blockchain ağlarında çalışıyor.

İlgini Çekebilir  Babacan'dan kripto para uyarısı

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com