Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Düzenleyici kurumlar kripto pastasına gözünü dikti

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Kripto para sektörünü kimin düzenleyeceğine karar vermek giderek zorlaşıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Üyesi Hester Peirce birçok piyasa düzenleyicisi kurumun, kripto paralar alanında “kendi bayrağını dikmek istediğini ve ruhsatlandırma pastasından küçük bir pay almak istediğini” söyledi.

Bloomberg Finansal İnovasyon Zirvesi’ne katılan Peirce , “Bana kalırsa bu sektörü daha karmaşık hale getiren diğer parça, bu alanda çalışan birçok insanın mali düzenleme kurumlarıyla çok fazla deneyiminin olmaması ve çok fazla kural olduğundan ve bu kurallara uymanın birçok farklı yolu olduğundan faaliyet göstermenin çok zorlu bir dünya olması” ifadelerine yer verdi.

Peirce’in yorumları, pandemi sırasında kripto para birimlerine olan ilginin artmasıyla birlikte, kurumsal yatırımcılar alana girmeye başladığı ve düzenleyici kurumların yavaş yavaş bu piyasaya onay vermeye başladığı sırada geldi.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre, Ekim ayında Bitcoin yaklaşık 67.000 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek değerini elde etti. Dünyanın en büyük kripto para birimi Nisan ayında ulaştığı 64.894 dolarlık bir önceki rekorunu geliştirdi. Söz konusu artış Bitcoin vadeli işlemleri fonu ProShares’in 19 Ekim’de SEC tarafından onaylanmasına tepki olarak gerçekleşti. Fonun onaylanmasıyla birlikte yatırımcılar ilk kez ABD halka açık piyasalarında Bitcoin bağlantılı bir fona erişebilir hale geldi.

Peirce ayrıca, sadece kripto para birimleri için oluşturulan ayrı bir düzenleyici kurumun olmaması gerektiğini düşündüğünü de söyledi.

Peirce gençlerin kripto paraya olan ilgisine ilişkin açıklamasında, “Genç nesil yatırımcıların sermaye piyasalarına katılmakla ilgilendiğini görmek gerçekten heyecan verici. Bence gerçekten yapmamız gereken şey yatırımcılarla onların ciddi anlamda erişecekleri daha iyi iletişim yolları kurmaktır” dedi.

İlgini Çekebilir  Dünya Bankası'ndan El Salvador'a Bitcoin reddi

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com