Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Suç örgütlerinde ele geçirilen Bitcoinler müzayedede

Alman makamları, siber suç davalarında ‘Darknet’ten (karanlık internet) ele geçirilen Bitcoinleri açık artırmaya çıkarıyor. Açık artırmanın yapılacağı web sitesinde yeni kullanıcıların kayıt olması nedeniyle büyük trafik yaşanıyor.

Almanya’nın nüfus bakımından en büyük eyaleti olan Kuzey Ren-Vestfalya Adalet Bakanlığı, Pazartesi günü ceza davalarından ele geçirilen Bitcoin açık artırmasını duyurdu.

Bloomberg, bakanlığın açık artırma web sitesi Justiz Auktion‘ın, savcıların sitede kripto para birimini listelemeye başlamasının ardından Pazartesi günü büyük trafik yaşandığını, müzayede platformunun son birkaç gün içinde 4 bin yeni kayıtlı kullanıcısı olduğunu duyurdu. 

Haberde, Bitcoinlerin siber suç ve uyuşturucu kaçakçılığı davalarında, çoğunlukla Darknet’ten ele geçirildiği aktarıldı.

Almanya’daki savcılıklar, ele geçirilen kripto paraları yasa gereği piyasada satamıyor, diğer ele geçirilen çalıntı mallar gibi açık artırmaya çıkarmak zorunda kalıyor. 

Kuzey RenVestfalya Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Suç şebekelerinde ele geçirilen her euro, onları zayıflatmaya yardımcı olur.

Açık artırma sitesinde şu anda Bitcoin için 15 liste bulunuyor. Biri 10 BTC, üçü 1 BTC, altısı 0,5 BTC ve beşi 0,1 BTC içindir.”

Açık artırma web sitesine göre, ele geçirilen Bitcoinler Central and Contact Point Cybercrime North Rhine-Westphalia’daki (ZAC NRW) resmi kağıt cüzdanlarda saklanıyor. ZAC NRW, bilgisayar suçları alanında Kuzey Ren-Vestfalya’daki soruşturma makamları, özellikle savcılar ve polis yetkilileri için merkezi irtibat noktasıdır.

Web sitesi, Bitcoin transferlerinin “özel anahtar da dahil olmak üzere kağıt cüzdanı kişisel olarak teslim ederek” gerçekleşeceğini açıklıyor. Kazanan teklif sahibinin Bitcoin adresine elektronik transfer tercih edilirse, bunun “görüntülü tanımlamadan sonra alıcıya ait olmak üzere olağan işlem ücretleri üzerinden” yapılacağını da ekliyor.

İlgini Çekebilir  Enflasyon endişesi yatırımları altından kripto paralara yöneltti

Ayrıca, web sitesi duyurusunda, “Devir, ancak satın alma bedelinin Köln Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınmasından sonra gerçekleşecektir. İşlem 2 iş günü sürebilmektedir” ifadesi de yer aldı. 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com