Salı, Nisan 16, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Luna Coin Yorum 2024 Terra (LUNA) Nedir? Güncel Terra Coin Yorum ve Grafik

Luna Coin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. Luna Coin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. Luna Coin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. Luna Coin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. Luna Coin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

Luna Coin Yorum 2024

Luna Coin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen Luna Coin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bugün için Terra fiyat $7,16 24 saatlik ticaret $327.111.939 hacmiyle şeklindedir. Fiyat son 24 saatte -8.4% azalmıştır. Dolaşımdaki arz 420 Milyon LUNA coin ve a maksimum 996 Milyon arzına sahiptir.

TERRA (LUNA) NEDİR?

Terra, sabit fiyatlı küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için itibari (fiat) para birimlerine sabitlenmiş stablecoin kullanan bir blockchain protokolüdür. Tanıtım belgesine göre Terra, itibari para birimlerinin fiyat istikrarını ve geniş kapsamlı benimsenme özelliğini, Bitcoin (BTC) altyapısındaki sansür engelleme gücüyle birleştirirken hızlı ve uygun fiyatlı anlaşmalar sunuyor.

Terra’nın geliştirilmesine Ocak 2018’de başlandı ve mainnet’i resmi olarak Nisan 2019’da kullanıma açıldı. Eylül 2020 itibarıyla Terra; ABD dolarına, Güney Kore wonuna, Moğolistan tuğriğine ve Uluslararası Para Fonu’nun para birimi sepetine sabitlenmiş stablecoin’ler sunuyor ve ek seçenekler eklemeyi hedefliyor.

Terra’nın yerel tokeni LUNA, protokolün sabit değerli kripto paralarının fiyatını stabilize etmek için kullanılıyor. LUNA sahipleri ayrıca, yönetişim teklifleri sunabiliyor ve oy kullanabiliyor.

İlgini Çekebilir  Nusret'in arabayla yarıştığı görüntüler büyük beğeni topladı

TERRA KURUCUSU KİM?

Terra, Ocak 2018’de Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kuruldu.

Kwon, Terra’nın arkasındaki şirket olan Terraform Labs’de CEO görevini üstlendi.

PTerra’yı geliştirmeden önce Shin, önemli bir Güney Kore e-ticaret platformu olan ve TMON olarak da bilinen Ticket Monster’ın kurucu ortaklığını ve yöneticiliğini yaptı. Ardından tam işlevsel şirketler inşa etmek için girişimcilerle çalışan bir startup inkübatörü olan Fast Track Asia’nın kurucu ortaklığını yaptı.

Kwon, bundan önce, merkeziyetsiz kablosuz örgüsel ağ oluşturma çözümleri sunan bir startup olan Anyfi’yi kurdu ve CEO olarak çalıştı. Kwon; Microsoft ve Apple için yazılım mühendisi olarak da çalışmıştı.

TERRA NEDEN FARKLI?

Terra, kripto para birimlerinin sınırsız faydalarını, itibari para birimlerinin fiyat istikrarı ile birleştirdiğini belirterek, fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin kullanımı ile kendini diğerlerinden ayırmayı hedefliyor. Talebine göre otomatik olarak sabit değerli kripto para arzını ayarlayan bir algoritma sayesinde bire bir sabit fiyat özelliğini koruyor. Bunu gerçekleştirmek için, LUNA sahiplerini, ihtiyaç duyulduğunda talebi karşılamak amacıyla sabit değerli kripto para arzını genişletmek ya da kısmak adına LUNA ve sabit değerli kripto paraları kârlı döviz kurlarında takas etmeye teşvik ederek başarıyor.

Terra, özellikle Asya Pasifik bölgesinde, ödeme platformlarıyla birçok ortaklık kurdu.

Her işlem, işletme sahibine kesilen (ortalama) yüzde 2-3’lük bir ücrete tabi.

Ek olarak Terra, benimsenmesini destekleyen bir işletmeler ve platformlar grubu olan Terra Alliance tarafından da destekleniyor. Şirket, Şubat 2019’da 10 farklı ülkeden, 45 milyonluk kullanıcı tabanını temsil eden ve 25 milyar dolarlık gayrisafi mal değerine sahip e-ticaret platformlarının, birliğin üyeleri olduğunu duyurdu.

İlgini Çekebilir  BTCTürk Kripto Paraları Futbol ile Ülkeye Tanıtacak

PİYASADA KAÇ TERRA (LUNA) COİN VAR?

Terra, 1 milyar tokenlik arza sahip. Eğer bu sayı geçilirse, arz denge düzeyine geri düşene kadar LUNA yakılıyor. Yeni LUNA tokenleri, protokolün algoritması üzerinden Terra sabit değerli kripto paralarının fiyatını korumak için ihtiyaç duyuldukça üretiliyor.

LUNA, ilk olarak Binance, OKEx ve Huobi gibi büyük borsaların yatırım şubelerinin dahil olduğu ilk yatırımcılar için özel bir token satışında satın alınabilirdi. Satış, Ağustos 2018’de sona erdi ve sonuç olarak Terra, 32 milyon dolar topladı. Satış için üretilen 385.245.974 LUNA’nın yüzde 10’u Terraform Labs için, yüzde 20’si çalışanlar ve projeye katkı sağlayanlar için, yüzde 20’si Terra Alliance için, yüzde 20’si fiyat istikrarı rezervleri için, yüzde 26’sı proje destekçileri için ve yüzde 4’ü başlangıç likiditesi için ayrıldı.

TERRA AĞI GÜVENLİ Mİ?

Terra blockchain, LUNA token sahiplerinin, işlemleri doğrulamak için tokenlerini teminat olarak hisse haline getirildiği ve yatırılan LUNA miktarına bağlı olarak ödül aldıkları, Tendermint tabanlı bir hisse ispatı konsensüs algoritması ile korunuyor.

Terra, ağı güvende tutmaya yardımcı olmak için kullanılabilecek uygulamalar hakkında doğrulayıcı düğümlere (node) rehberlik de sunuyor.

Terra’nın mainnet’i başlatıldıktan kısa süre sonra Mayıs 2019’da, blockchain doğrulama ve savunma test şirketi CertiK, şirketin güvenlik kontrolünü tamamladı. Piyasa manipülasyonuna karşı test etmek için ekonomik modelini, mimarisini ve kodlama dilini inceledi. CertiK, Terra’nın “modellemesi ve matematiksel mantığının iyi olduğu” kanısına vardı, ancak blockchain’in performansına yorum yapmadı.

TERRA (LUNA) NEREDEN ALINIR?

Terra’nın yerel tokeni LUNA, itibari (fiat) para birimleri, sabit değerli kripto paralar ve diğer kripto para birimlerine karşılık ticaretinin yapılabildiği Huobi, Bitfinex ve Upbit dahil olmak üzere birçok kripto para borsasında listelenmiş durumda.

İlgini Çekebilir  Altcoin'ler toparlanıyor

Luna Coin Analiz

Luna Coin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Luna Coin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Luna Coin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Luna Coin Yorum

Luna Coin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. Luna Coin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. Luna Coin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

Luna Coin Uzman Yorumları

Luna Coin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

Luna Coin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Luna Coin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Luna Coin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

Luna Coin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

Luna Coin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

Luna Coin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

Luna Coin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

Luna Coin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com