Pazartesi, Nisan 8, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

JPEX, Ortaklarını Yanlış Yapmak ve Likidite Krizine Neden Olmakla Suçluyor – Altcoin Analiz Bitcoin Yorum

 

Kripto borsası JPEX, bir blog yazısında Hong Kong düzenleyicilerini ve ortaklarını yanlış yapmakla suçladı.
Borsa, üçüncü taraf piyasa yapıcıların fonlarını dondurduğunu ve bunun da likidite krizine yol açtığını iddia ediyor.
Kriz, borsanın maksimum 1000 USDT’lik işlem için 999 USDT’lik para çekme ücretini artırmasına yol açtı.
Firma, düzenleyicileri “haksız muamele” yapmakla suçlayarak piyasa yapıcıların fonları “kötü niyetli olarak” dondurmasına neden oldu.
Dubai merkezli bir kripto borsası olan JPEX, ortaklarını işaret ederek, platformun likidite kriziyle karşı karşıya kalmasının onların faaliyetlerinden kaynaklandığını iddia etti. Borsa yakın zamanda para çekme ücretlerini artırdı, çeşitli operasyonların askıya alındığını duyurdu ve düzenleyicileri ve “üçüncü taraf piyasa yapıcıları” bu sonuçlara yol açan likidite krizine neden olmakla suçladı.
Bir bloga göre İleti 17 Eylül’de yayınlanan JPEX, Hong Kong’daki bazı düzenleyicilerin kripto borsasına “haksız muamelesi” ve ticaret platformuyla ilgili olumsuz haberlerin, üçüncü taraf piyasa yapıcılarının fonları “kötü niyetle” dondurmasıyla sonuçlandığını belirtti. Borsa ayrıca likidite sorunlarının ücretleri artırmasına neden olduğunu da belirtti.
BitcoinWisdom’un önceki bir raporuna göre, Hong Kong yakın zamanda yatırımcıları uyardı. Bankacılık kurumu gibi görünen kripto firmaları. Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) yakın zamanda kripto şirketi JPEX’i, yetkili olmamasına rağmen kendisini lisanslı bir firma olarak tanıtması konusunda uyardı.

Ticaret platformu, “Müzakere için platformdan daha fazla bilgi talep ettiler, likiditemizi kısıtladılar ve günlük işletme maliyetlerimizi önemli ölçüde artırarak operasyonel zorluklara yol açtılar” dedi.

İlgini Çekebilir  Bitcoin İçin Lightning Network Zamanı

Likidite krizinin ardından JPEX, Earn ürünüyle bağlantılı tüm operasyonların 18 Eylül’e kadar “listeden çıkarılacağını” açıklarken, kullanıcıların Earn ürünü aracılığıyla yeni siparişler veremeyeceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca, Earn ürününe ait mevcut siparişler yalnızca ürünün bitiş tarihine kadar devam edecek, daha sonrasına kadar devam etmeyecektir.
Daha da önemlisi, JPEX’te spot alım satım faaliyetinin şu anda normal olduğu ancak fon çekme ücretinin maksimum 1.000 USDT olmak üzere 999 Tether’e (USDT) yükseldiği bildirildi. Kripto ticaret platformu, para çekme ücretlerindeki artışa değinmese de, üçüncü taraf piyasa yapıcılarla müzakereleri tamamladıktan sonra ücretleri kademeli olarak “normal seviyelere döndürme” sözü verdi.
JPEX ayrıca, “Üçüncü taraf piyasa yapıcılardan likiditeyi mümkün olan en kısa sürede geri kazanacağımıza ve para çekme ücretlerini kademeli olarak normal seviyelere ayarlayacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

JPEX Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

JPEX Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

JPEX Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com