Çarşamba, Nisan 10, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin’de balinaların dip dalgası

Bitcoin (BTC) analistleri, balinaların benzeri görülmemiş davranışlar sergilemesinin ardından piyasadaki kısa vadeli oynaklığa dikkat çekiyor.

Ekosisteme ait yeni veriler, balinaların yalnızca piyasada oldukça aktif olmakla kalmayıp rekor miktarlarda BTC taşıdıklarını gösteriyor.

Balina aktivitesi, tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti

BTC fiyat hareketi, 40 bin dolar civarındaki dar aralıkta kalmasına rağmen, büyük hacimli Bitcoin yatırımcıları işlemlerini sürdürüyor.

Son haftalarda balinalar, ağ üzerinde her zamankinden daha fazla kripto para transferi yaptı. Hatta tüm zamanların en yüksek değeri olan 60 bin dolar ve üzerindeki fiyatlarda bile bu kadar işlem gerçekleşmemişti.

Analizler, farklı balinaların son fiyat hareketlerine farklı tepkiler gösterdiğini ortaya koyuyor.

Material Indicators verilerine göre, “küçük” balinalar satıyor, en büyük işlem hacmine sahip balinalarsa tersine pozisyonlarını artırıyor.

Araştırmacılar, BTC/USD alım satım seviyeleri grafiğinin yanı sıra “Balinalar BTC sattı, mega balinalar satın aldı ve diğer balinalar satın alma emri verip bekliyor” dediler ve eklediler:

42 bin ila 46 bin 500 dolar arasındaki mevcut spot fiyat seviyeleri arasındaki bu göreceli direnç eksikliği, BTC/USD paritesinin defalarca 44 bin doları reddetmesiyle gerçeğe dönüştü.

40 bin doların altında “hızlı ve değişken” Bitcoin bekleyin

Bu arada, daha fazla balina verisi, fiyat oynaklığının gelebileceği konusunda uyarıyor.

En büyük 10 borsa girişinin boyutunu izleyen “borsa balina oranı” göstergesi, geçmişte istikrarsız fiyat hareketlerine yol açan seviyelere yaklaşıyor.

Zincir üstü analiz firması CryptoQuant, salı günü yaptığı bir açıklamada, “Normalde, bunu kısa vadeli bir satış olarak görebiliriz, ancak çok önemli alanlarda olduğumuz için fiyatın 40 binin üzerinde kaldığından emin olmamız gerekiyor” dedi.

İlgini Çekebilir  Flow Coin Yorum 2024, Flow Coin Grafik, Flow Coin Fiyat, Flow Coin Ne Kadar?

Beklentiler, BTC/USD paritesinin 40 bin dolarlık desteği kaybetmesi durumunda 36 bin dolarda dip yapacağı yönünde.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com