Salı, Nisan 16, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

ABD’den Bitzlato’ya ‘kara para aklama’ suçlaması Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

ABD’den ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. ABD’den yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. ABD’den forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. ABD’den grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. ABD’den fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

ABD’den Yorum 2024

ABD’den Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen ABD’den yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Hong Kong’a kayıtlı kripto para borsası Bitzlato’nun Rus uyruklu Üst Yöneticisi Anatoly Legkodymov’un yasa dışı fonları transfer etmekle suçlandığı ve kara para aklamayı önleme dahil ABD’nin düzenleyici önlemlerini karşılayamadığı bildirildi.

Açıklamada, Legkodymov’un dün gece Miami’de gözaltına alındığı ve bugün Florida Güney Bölge Mahkemesinde yargılanacağı belirtildi.

Dünyanın en büyük “darknet pazarı” için çok önemli bir finansal kaynak

Bitzlato’nun narkotik, çalıntı finansal bilgiler, sahte kimlik belgeleri ile kara para aklama hizmetleri için kullanılan, dünyanın en büyük ve en uzun soluklu “darknet pazarı” olarak anılan Hydra için çok önemli bir finansal kaynak olduğuna işaret edilen açıklamada, Hydra kullanıcılarının Bitzlato ile doğrudan veya aracılar aracılığıyla, ABD’li ve Alman yetkililer tarafından Hydra Nisan 2024’de kapatılana kadar 700 milyon dolardan fazla kripto para işlemi yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, Bitzlato’nun fidye yazılımı saldırılarından da 15 milyon doları aşkın gelir elde ettiği aktarıldı.

İlgini Çekebilir  Ethereum Yorum - ETH ne kadar, kaç TL oldu? Eteryum Yorum 2024 Coin Grafik

Ayrıca ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada da Bitzlato’ya ilişkin, Rus yasa dışı finansmanıyla bağlantılı olarak “birincil kara para aklama endişesi” olduğu bildirildi.

Bu kapsamda, ABD Hazine Bakanlığı Mali Suçlarla Mücadele Birimi (FinCEN), finans kurumlarının Bitzlato’yu içeren belirli fon aktarımlarını yasakladı.

“Kripto suç ekosistemine önemli bir darbe indirildi”

ABD Adalet Bakan Yardımcısı Lisa Monaco ise konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında, kripto suç ekosistemine önemli bir darbe indirildiğini söyledi.

Karanlık internet olarak da adlandırılan “darknet” ve kripto para biriminin suç amaçlı kullanımına karşı ellerindeki her türlü aracı kullanacaklarını vurgulayan Monaco, “Suçluların ve dolandırıcıların güvenlik güçlerinin erişiminin ötesinde faaliyet göstermeye çalıştıkları kripto para piyasalarındaki güven krizini ele almak için adımlar atıyoruz.” dedi.

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo da Bitzlato’nun Rusya bağlantılı fidye yazılımı grupları için işlemleri birçok kez kolaylaştırdığını belirtti.

Bitzlato’nun Rusya’da cezasız bir şekilde faaliyet göstermesine izin verilen daha geniş bir siber suçlular ekosisteminin parçası olduğunu aktaran Adeyemo, “Bitzlato, Rusya ve Rus yasa dışı finansındaki önemli operasyonları ve bunlarla bağlantısı nedeniyle ABD’nin ulusal güvenliğini, ABD’nin ve uluslararası finans sektörlerinin bütünlüğünü ve dünya çapındaki işletmeleri ile kurumları tehdit ediyor.” diye konuştu.

1700904.jpg?v=1674068369Kriptoda kara para kurallarına uymayan ülkeler risk altında!

 

1688409.jpg?v=1674068369Avrupa tarihinin en büyük kara para aklama operasyonu

 

1685481.jpg?v=1674068369 Binance’e kara para soruşturması

 

1670130.jpg?v=1674068369Kara parayı böyle aklamışlar

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


ABD’den Analiz

ABD’den Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde ABD’den hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. ABD’den grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

İlgini Çekebilir  Holo Yorum - Holo ne kadar, kaç TL oldu? Hot Yorum 2024 Coin Grafik

ABD’den Yorum

ABD’den yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. ABD’den grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. ABD’den yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

ABD’den Uzman Yorumları

ABD’den analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com