Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin Fiyatı için Death Cross Nedir? Tüm detayları ile Ölüm Kesişimi Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Bitcoin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. Bitcoin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. Bitcoin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. Bitcoin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. Bitcoin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

Bitcoin Yorum 2024

Bitcoin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen Bitcoin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Death Cross (Ölüm Kesişimi) modeli yatırım dünyasında sıkça kullanılan bir terimdir. Hisse senedir? Nereden Alınır ve endeksteki büyük bir trendin tersine dönüşünü gösterir. Yatırımcıların, uzun ve kısa vadeli eğilimleri görmelerini ve fiyatların düşüş aşamasına girip girmeyeceğini tahmin etmesine yardımcı olur.

Yatırımda Death Cross nasıl kullanılır?

Teknik olarak Death Cross, kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamaya negatif şekilde geçiş yapmasıdır. Yatırımlarda Death Cross çizgisini belirlemek için 50 günlük hareketli ortalama (DMA) ve 200 günlük hareketli ortalama dikkate alınır.

death-cross-nedir? Nereden Alınır-tum-detaylari-ile-olum

Death Cross’un anahtar noktası çok güçlü bir satış belirtisi göstermesidir. Yani Ölüm Kesişimi modelinin ortaya çıkması ciddi satış baskısına yol açabilir. Bu durumda ise hisse fiyatı bir aydan bir yıla kadar beklentilerin altında kalabilir.

https://shiftdelete.net/bir-yil-e-bitcoin-alsaniz-zarariniz-ne-olurdu

Ölüm Kesişimi modeli temel anlamda üç aşamada gerçekleşir. İlk olarak yatırım aracının satın alma hızının azalması ve yükseliş trendinin bitmesi gerekir. Ardından satış yapan kişi sayısı piyasada üstünlük elde etmeli ve fiyatı düşürmeye başlamalıdır.

İlgini Çekebilir  ASR Coin nedir? Nereden Alınır? Roma Coin geleceği ve merak edilenler Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

İkinci aşama ise kısa süreli ortalamanın uzun vadeli ortalamanın altına düşmesiyle gerçekleşir. 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamanın altına düşer ve Death Cross noktasına kadar geriler. 50 günlük ortalamanın bu düşüşü, piyasada uzun vadeli düşüş eğilimi başlatabilir.

Son aşamada aşağı yönlü fiyat düşüşü hızlanır ve gerçek bir Ölüm Kesişimi’nin meydana geldiği kabul edilir.

bitcoin-kripto-para-guncel-degerleri-1.j

Death Cross’ta yatırım yapılır mı?

Death Cross’un ortaya çıkmasıyla birlikte yatırım aracının uzun vadeli bir düşüşe gireceği öngörülür. Ancak yatırım aracı kısa vadede düşüşü bozar ve yeniden yükselmeye başlarsa Death Cross’un yanıltıcı olabileceği bilinir.

Ölüm Kesişimi’nin güvenilir olup olmadığını anlamak için işlem hacmine bakmak gerekir. Eğer yüksek işlem hacmiyle gerçekleşiyorsa güvenilir olduğu söylenebilir. Yüksek işlem hacmi, yatırımcıların satış yaptığını gösterir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Teknoloji Haberler

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


Bitcoin Analiz

Bitcoin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Bitcoin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bitcoin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Bitcoin Yorum

Bitcoin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. Bitcoin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. Bitcoin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

Bitcoin Uzman Yorumları

Bitcoin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

Bitcoin Fiyatı Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Bitcoin Fiyatı Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

Bitcoin Fiyatı için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

Bitcoin Fiyatı için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

Bitcoin Fiyatı uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

Bitcoin Fiyatı durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com