Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

STX Coin nedir? Nereden Alınır? Stacks ’in geleceği ve merak edilenler STX Coin Yorum 2024 Coin Grafik

STX Coin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. STX Coin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. STX Coin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. STX Coin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. STX Coin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

STX Coin Yorum 2024

STX Coin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen STX Coin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

İçindekiler

1 STX Coin nedir? Nereden Alınır? 2 Stacks nedir? Nereden Alınır?3 Stacks nasıl çalışır? 4 STX Coin nasıl alınır?5 2021 ’de NFT rüzgarını arkasına almıştı6 Fonların en çok tercih ettiklerinden biri7 STX ’in geleceği

STX Coin nedir? Nereden Alınır?

STX Coin, Stacks ağının kripto para birimidir. Stacks ağında madencileri ödüllendirmeye, akıllı sözleşme işlemleri yürütmeye yarar. Bunların dışında STX, sahiplerinin staking yoluyla Bitcoin kazanmalarını sağlar. STX ’in toplam arzı yaklaşık 1.8 milyar adet ile sınırlandırılmıştır. 2024 Nisan ayı itibariyle, 1.3 milyar adet STX dolaşımda bulunmaktadır.

Stacks nedir? Nereden Alınır?

Stacks; Bitcoin ile entegre olan ve merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmelerden oluşan açık kaynaklı bir ağdır. Eş zamanlı çalışan Stacks ve Bitcoin ağları, Bitcoin zincirinde değişiklik yapmaksızın akıllı sözleşme ve merkeziyetsiz uygulamaların modifiye edilebilmesine imkan tanır.

İlgini Çekebilir  BTC Bitcoin alımlarına devam ediyorlar - Bu kez finans yöneticisi konuştu: MicroStrategy Bitcoin almaya devam edecek - Bitcoin Yorum

Ekosistem içerisinde üretilen tüm akıllı kontratlar ve dijital varlıklar Bitcoin blok zincirinden gücünü alır. Merkeziyetsiz uygulamalar herkese açıktır ve yine herkes tarafından geliştirilebilir. Gerçekleşen her işlem, tartışmasız biçimde en güvenli blok zinciri olan Bitcoin üzerinde kayda alınır.

ABD ’de menkul kıymetler düzenleyici kuruluşu Securities and Exchange Commission (SEC) onaylı ilk coin olma ünvanına sahip Stacks ’in kurucuları Muneeb Ali ve Ryan Shea ’dir. Projenin merkezi ABD New York ’tur. BlockstackStacks ’in eski adı Blockstack ’ti

Stacks nasıl çalışır?

Stacks projesi kullanıcılarının Bitcoin üzerinde çalışan akıllı kontratlar ve DApp ’ler üretilmesine imkan tanır. Ekosistem üzerinde “Clarity” adı verilen akıllı kontrat yazılım dili kullanımına imkan sağlar. Türkçe anlamı “Berraklık” olan bu yazılım dili ile yazılmış akıllı kontratların ne işe yarayacağı, koda bakılarak kesin olarak bilinebilir. Clarity yazılım dili, NFT‘lerin de oluşturulmasına imkan tanır. Bu yolla oluşturulan NFT ’ler Stacks blok zinciri üzerine yazılırken, Bitcoin güvencesi altında olur.

Stacks ekosisteminde yer alan proje, şirket ve borsalar

Stacks ekosistemi içerisinde çok sayıda merkeziyetsiz uygulama (DApp) bulunmaktadır.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) araçları, cüzdan uygulamaları, ödeme sistemleri ve daha bir çok ürün ve servisler ekosistem içerisinde kolayca kullanılabilir.

Stacks ’i diğer birinci katman protokollerden farklı kılan özelliği Proof-of-Transfer (PoX) algoritmasını kullanmasıdır. “Transfer İspatı” anlamına gelen bu yeni nesil madencilik algoritması

, Bitcoin madenciliği yapmak için Bitcoin ’e sahip olunmasını yeterli hale getirir. Algoritmada iki taraf bulunur: cüzdanlarında STX kilitleyip karşılığında Bitcoin kazanan Staker ’lar ve Bitcoin harcayıp karşılığında STX Coin kazanan STX madencileri.

İlgini Çekebilir  Coinzo nedir? Coinzo kimin?

STX Coin logosu

Transfer İspatı kullanması, Bitcoin zinciriyle eş zamanlı çalışması, Bitcoin ’i programlanabilir hale getirmesi gibi özellikleri, Stacks ekosistemini kripto dünyasında öne çıkarıyor. STX Coin, 1 Nisan 2024 tarihi itibariyle 1.45 dolar fiyatından alıcı buluyor. 693 milyon adet STX, sistem içerisinde kilitli halde. Bu da dolaşımdaki STX arzının yaklaşık olarak yarısının kilitli olduğu anlamına geliyor.

Uzun yıllardır kripto yatırımcıları tarafından tanınan STX Coin birçok farklı platform üzerinde işleme açık. Bunların başlıcıları ise Binance, Kucoin, Gate.io, FTX.

2021 ’de NFT rüzgarını arkasına almıştı

Stacks özellikle 2021 yılındaki NFT rüzgarını da arkasına almayı başarabilmiştir. Ağ üzerinde birçok NFT koleksiyonu çıktı ve bunlar arasında son derece başarılı olanlar da vardı. Örneğin Bitcoin Birds adlı NFT koleksiyonunun taban fiyatı, bir noktada 2 bin doların üzerine çıkmıştı. Bu NFT ’ler piyasaya sürüldüklerinde ise sadece 26 dolardı. Elbette o dönemde NFT ’lere olan talep, STX ’in fiyatına da olumlu yansımıştı ve STX kısa sürede yüzde 90 ’lık bir fiyat artışı yaşamıştı.

Fonların en çok tercih ettiklerinden biri

Bu arada STX, kripto para fonlarının en çok tercih ettiği projeler arasında yer alıyor. Araştırma şirketi Messari ’ye göre Stacks, en çok tercih edilen 7. proje konumunda.

STX ’in geleceği

STX, Bitcoin ile benzersiz bir ilişki içerisinde. Bitcoin ’in pozitif seyri kuşkusuz STX ’i de olumlu yönde etkiliyor.

Ayrıca Stacks ağı geliştiricileri, projenin katılımcılarıyla yoğun bir şekilde ilgilenmektedir. Haftalık düzenlenen toplantılar, tüm ekosistem katılımcılarına açıktır. Son olarak oturmuş bir sisteme sahip ağ, yol haritasını tamamlamış durumdadır..

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


STX Coin Analiz

STX Coin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde STX Coin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. STX Coin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

İlgini Çekebilir  Büyük Kripto Para Dolandırıcılığının Altından Türk Bilgisayar Korsanları Çıktı

STX Coin Yorum

STX Coin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. STX Coin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. STX Coin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

STX Coin Uzman Yorumları

STX Coin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

STX Coin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

STX Coin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

STX Coin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

STX Coin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

STX Coin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

STX Coin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

STX Coin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

STX Coin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com