Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

NEAR Coin nedir? Nereden Alınır? Near Protocol hakkında her şey Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

NEAR Coin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. NEAR Coin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. NEAR Coin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. NEAR Coin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. NEAR Coin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

NEAR Coin Yorum 2024

NEAR Coin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen NEAR Coin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kripto para endüstrisinin demirbaşı Ethereum, her dönem kendisine bir rakip bulmuştur. Bunların arasında en güçlü projelerden biri olan Near Protocol, zaman zaman yükselişleriyle adından söz ettiriyor. Kriptoya ilgi duyan kişiler Near Coin nedir? Nereden Alınır, geleceği var mı, projesi nedir? Nereden Alınır gibi sorular sorarak NEAR Protocol ’e dair bütün detaylara hakim olmak istiyor. Near Coin ile ilgili en net bilgilere bu içerikten ulaşabileceksiniz.

Near Coin Projesi

Near Protocol projesi, her türlü uygulamayı internet içinde uygulanabilir seviyeye getirmek için oluşturulmuştur ve bununla beraber bir merkeziyetsiz uygulama (dApp) platformudur. Aynı zamanda da geliştirici ve kullanıcı dostu olmaya odaklanan Ethereum ’un rakibidir.

İlgini Çekebilir  Ethereum (ETH) kaç dolar? 25 Eylül 2024 Ethereum (ETH) kaç TL oldu, ne kadar? Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Oluşturulan ağ, ölçeklenebilirlik ve sabit ücret seçenekleri sunmayı amaçlayan Nightshade adlı Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizması üzerinde çalışır. Native NEAR token ’ları, NEAR kripto platformunda işlem ücretleri ve depolama için ödeme yapmak için kullanılır. NEAR, ölçeklenebilirlik elde etmek için parçalama teknolojisini kullanan bir Proof-of-Stake konsensüsüyle çalışan bir blok zinciridir.

NEAR Protocol, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi işlem platformu olarak kavramsallaştırılan, akıllı sözleşme yeteneğine sahip, halka açık bir Hisse Kanıtı (Proof of Stake) blok zinciridir.

Near Protocol ’ün native token ’ı NEAR olarak da adlandırılır. NEAR Token, işlem ücretleri ve depolama için ödeme yapmak için kullanılır. NEAR token ’ları işlem doğrulayıcıları olarak ağ konsensüsünün sağlanmasına katılan token sahipleri tarafından da stake edilebilir. NEAR ayrıca blok zincirindeki birkaç paydaşı NEAR token ’larıyla ödüllendirilir. İşlem doğrulayıcıları, hizmetleri için yıllık bazda toplam NEAR arzının %4,5 ’ine tekabül eden her çağda bir NEAR token ödülü alırlar.

NEAR token ’ı, işlemleri kaydı ve veri saklama ücretleri, NEAR token ’ları stake ederek ağ üzerinde doğrulama düğümlerini (node) çalıştırma ve ağ kaynaklarının ne şekilde tahsis edileceğini belirlemek üzere yönetişim oylamalarında kullanma gibi özelliklerde işe yarıyor.

Ek olarak, akıllı sözleşmeler oluşturan geliştiriciler, sözleşmelerinin oluşturduğu işlem ücretlerinin bir kısmını alır. Her işlem ücretinin geri kalanı yakılarak NEAR token ’ının arzı düşer. NEAR ayrıca ekosistemin gelişimine yeniden yatırım yapmak amacıyla yıllık toplam NEAR arzının %0,5 ’ini alan bir protokol hazinesi kurmuştur.

NEAR Protokolü, NFT ’lere ek olarak diğer zincirlerden “Wrapped” edilmiş token ’ları destekleyebilir.

İlgini Çekebilir  Viberate (VIB Coin) nedir? Nereden Alınır? Geleceği ve projesi hakkında önemli bilgiler Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Bu görevi yerine getirmek için NEAR, yalnızca kripto cüzdan adreslerinin aksine insan tarafından okunabilen hesap adları ve yeni kullanıcıların bir cüzdan gerektirmeden dApp ’ler ve akıllı sözleşmelerle etkileşim kurma yeteneği gibi özellikleri bir araya getirmiştir.

Near üzerine inşa edilen projeler arasında, NFT mint ’leme plâtformu olan Mintbase ve geliştiricilerin varlıklara, emtialara, gerçek dünyadaki olaylara ve daha fazlasına dayalı pazarlar oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol olan Flux yer alır.

DApp ’lerin popülaritesi arttıkça, kripto topluluğu büyüyen bir ölçeklenebilirlik sorunuyla karşı karşıya kaldı. Bu bağlamda ölçeklenebilirlik, bir blok zincirinin çok sayıda işlemi makul hız ve maliyetle işleme yeteneğini ifade eder. Ethereum, kullanımı için yüksek talep nedeniyle özellikle ölçeklenebilirlik zorluklarıyla karşı karşıya kaldı ve bazı insanlar Ethereum ’da (Layer 2 çözümleri) üzerine ölçeklendirme çözümlerinin oluşturulmasını savunurken, NEAR gibi diğer projeler tamamen yeni blok zincirleri oluşturmaya karar verdi.

NEAR Protocol ’ün bu ölçeklenebilirlik sorununa önerilen çözümü, parçalamanın uygulanmasıdır.

Blok zincirinde işlemler gerçekleştirilir, doğrulanmış işlemleri ve tamamlanmış blokları diğer düğümlere iletirler ve tüm ağın durumunu ve geçmişini depolarlar. Ağ tıkanıklığı arttıkça, bu görevler düğümler için giderek daha fazla talepkâr hale gelir. NEAR_Coin_AlmaNEAR_Coin_Alma

NEAR Protocol Kimin?

NEAR Protocol kimin sorusunu şu şekilde yanıtlayabilirizi. Eski Microsoft çalışanı Alexander Skidanov ve Google ’da yapay zeka (AI) bölümünde çalışan Illia Polosukhin, NEAR Protocol ’ün kurucuları arasında yer alıyor.

NEAR Protocol Ne Zaman Çıktı?

Ethereum ’a rakip olarak oluşturulan NEAR Protocol, resmi olarak Ağustos 2018 ’de NEAR Protokolünü oluşturmaya başladı. NEAR platformunun kuruluş vizyonu, geliştiricilere toplu kullanıma ölçeklenebilen merkezi olmayan uygulamalar oluşturmanın kolay bir yolunu sunmaktı.

Near kurucularıNear kurucuları

Near Coin En Fazla Kaç Doları Gördü?

Kripto para piyasasının parlayan yıldızlarından Near Coin, en fazla 20.42 doları gördü.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


NEAR Coin Analiz

NEAR Coin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde NEAR Coin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. NEAR Coin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

İlgini Çekebilir  Swingby coin Yorum 2024 Swingby Coin nedir? Swingby Coin yorum ve grafik

NEAR Coin Yorum

NEAR Coin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. NEAR Coin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. NEAR Coin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

NEAR Coin Uzman Yorumları

NEAR Coin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

NEAR Coin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

NEAR Coin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

NEAR Coin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

NEAR Coin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

NEAR Coin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

NEAR Coin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

NEAR Coin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

NEAR Coin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com