Cuma, Mayıs 24, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin Yorum SXP coin nedir? Nereden Alınır? Projesi, geleceği ve bilinmesi gerekenler 2024 Coin Grafik

Bitcoin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. Bitcoin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. Bitcoin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. Bitcoin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. Bitcoin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

Bitcoin Yorum 2024

Bitcoin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen Bitcoin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

SXP coin, piyasanın bütünüyle bir yükseliş dönemi yaşadığı 2021 yılına damga vurdu. Fiyatı ve beraberinde de popülaritesi artan SXP coin, 2019 ’da Joselito Lizarondo tarafından Londra ’da kurulan, Blokchain tabanlı bir ödeme ağı projesi Swipe ’ın coin ’idir.

Şirket, kendi internet sitelerindeki tanıma göre; kullanıcılarının, tüm dünyada “herhangi bir şeyi” harcamalarına olanak sağlıyor. Yetkilendirilmiş Hisse Kanıtı (dPoS) protokolü sayesinde ağda fikir birliğini kullanıcılarının istekleri doğrultusunda sağlayan bu ödeme ekosistemiyle ilgili merak edilenleri, rehber yazımızda ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

İçindekiler

1 SXP coin nedir? Nereden Alınır?2 Swipe ekosistemi nasıl çalışır?3 SXP coin geleceği ve yol haritası4 SXP coin nasıl alınır?

SXP coin nedir? Nereden Alınır?

SXP coin; Swipe ödeme ekosistemi içerisinde kullanılan yerel kripto para birimidir. Ekosistemin kullanıcılarına sunduğu farklı ürün ve hizmetlerin çalışabilmeleri için gereken altyapıyı oluşturur. Açık kaynak kodludur ve ağdaki kararlar kullanıcıları tarafından oy çoğunluğuyla verilir.

İlgini Çekebilir  Demir token arzı Bitexen’de başlıyor!

Ayrıca dünyanın en büyük ödeme ağlarından biri olan Visa altyapısıyla kullanıcılarının; sanal ya da fiziki edinilebilen banka kartları ile ödemelerini kolayca gerçekleştirmelerine olanak sağlar.

Ekosistem; kripto paralar, NFT ’ler, fiat para birimleri ve sabit coin ’ler arasında anında çevrim yapılabilmesine de imkân tanır. 30 ’dan fazla ülkede kripto ödeme hizmetleri sunan şirket, 135 ’ten fazla fiat para biriminin dijital varlıklar ile takasını desteklemektedir.

Ekosistem içerisinde kendi tokeninizi yaratabilir, SPX coin ’inizi stake edebilir, yeni kurulan Blokchain projelerine erkenden yatırımcı olabilirsiniz. SPX coin ’leriniz ile anlaşmalı markalardan yapacağınız alışverişlerde indirim ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Swipe ekosistemi nasıl çalışır?

Swipe ekosistemine erişim Swipe Wallet ile sağlanır. Swipe Wallet hem merkezi hem de merkezi olmayan borsalarda işlem yapılmasına olanak tanır. Yapılan işlem ücretleri, kullanıcıların cüzdanlarında bulundurdukları SXP coin ’ler üzerinden tahsil edilir. SPX ’nin sınırlı bir arzı var. Sistemin çizdiği kurallar çerçevesinde SPX coin ’in toplam arzı yaklaşık 300 milyon adetle sınırlı.

Yapılmış ve yapılacak tüm coin yakımlarından sonra sirkülasyonda 100 milyon coin kalması planlanıyor.

Çoğu blok zincirinin aksine Swipe ekosistemi, DPoS (Delegated Proof of Stake) protokolü üzerine inşa edilmiştir. Cüzdanlarında SXP coin bulunduran kullanıcılar; “Seçmen” olarak adlandırılır ve ağın yönetiminde söz hakkına sahip olurlar. Ağın gelecek adımlarıyla ilgili fikir birliğine varmanın yanı sıra, kullanıcılar “Delege” adı verilen nod operatörü birimlerini de yine verdikleri oylarla seçerler. Sistemin ağ güvenliğini sağlama ve işlemleri doğrulama görevini delegeler üstlenir ve bunun karşılığında sistem tarafından SXP coin ile ödüllendirilirler. Delege sayısı 53 ile sınırlandırılmıştır.

İlgini Çekebilir  Ethereum Yorum - Ethereum (ETH) ne kadar, kaç TL oldu? Eteryum Yorum 2024 Coin Grafik

Binance ’in Swipe ’ı kademeli olarak satın alım süreci, kalan son hisselerin de Binance tarafına geçmesiyle, 2024 Ocak ayında tamamlanmıştı. Tüm ekosistemin içinde bulunduğumuz Mart ayında, “Solar” adı verilen yeni bir ana ağa taşınması planlanıyor. Taşınmanın ardından şirket, ürün ve hizmetlerine verdikleri “Swipe”ın yerine “SXP” ismini kullanmaya başlayacak.

SXP coin geleceği ve yol haritası

Dünya dijital ödeme yöntemlerine giderek aşinalık kazanırken, güçlü ortaklıklar kuran şirketler oyun içerisinde yerlerini sağlamlaştırıyor.

Ana ağın kurulumunun sona ermesinin ardından geliştirici ekibi yoğun bir takvim bekliyor. Geçiş tamamlandıktan sonra, 2024 ’nin ilk çeyreğinde yeni ağ üzerinde staking yapılabilmesine imkan tanınacak.

Masaüstü, web ve mobil sürümleri Solar ağı üzerinde de yayınlanacak olan Swipe Wallet ’ın yeni sürümü ile kullanıcılar kendi token ’larını yaratabilecekler. Yılın ikinci çeyreğinde Solar Metaverse Alpha sürümünü kullanıcıya tanıtacak olan SXP, NFT Marketplace beta sürümünü de yine bu zamanlarda yayınlamayı planlıyor.

SXP coin nasıl alınır?

2019 yazında ilk defa dijital borsalarda listelenmeye başlayan SXP ’yi günümüzde pek çok kripto para borsasından satın almanız mümkün. Binance, FTX, Gate.io, Kucoin bunlardan başlıcaları.

SXP coin ’in fiyatı 1 Mart 2024 tarihi itibariyle 1.41 dolar seviyesinde. Piyasa değeri ise 270 milyon doları geçmiş durumda.

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın


Bitcoin Analiz

Bitcoin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Bitcoin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bitcoin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

İlgini Çekebilir  SEC, VanEck'in Bitcoin ETF başvurusunu reddetti

Bitcoin Yorum

Bitcoin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. Bitcoin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. Bitcoin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

Bitcoin Uzman Yorumları

Bitcoin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com