Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

2024’de kripto paraların yönünü belirleyecek 6 gündem maddesi

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

2021 kripto para birimleri için baş döndürücü bir yıldı. Örnek vermek gerekirse Bitcoin son dönemdeki düşüşüne karşın son 52 haftada hala %70 oranında değer kazanmış durumda.

CNBC’nin haberine göre kripto paraların piyasa kapitalizasyonu 2,5 trilyon dolara kadar ulaştı ve bu rakam bir önceki yıla göre iki kat arttı. Daha da önemlisi, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri sadece değer kazanmakla kalmadı. Aynı zamanda kripto para birimlerinin küresel piyasalardaki kabul edilme oranı da arttı.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre yıl içerisinde en çok tartışılan konulardan birisi de Orta Amerika ülkesi El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi olarak ilan etmesiydi. Ardından ABD de dahil olmak üzere birçok ülke Bitcoin tabanlı ETF’lere izin verdi. Yıl ortasında yapılan bir anket, Ocak ayındakine oranla iki kat sayıda 221 milyon yatırımcının kripto para birimi sahibi olduğunu ortaya çıkardı.

Ancak yıl boyunca kripto para birimleri ciddi engellerle de karşılaştı. Kripto para birimlerine en büyük darbe ise Çin’den geldi.

CNBC’nin haberinde 2024’de kripto paraların izleyeceği 6 gündem maddesine dikkat çekiliyor:

El Salvadorların sayısı artabilir

Bitcoin’in resmi para birimi olarak benimsenmesi sürecinde 2024 yılı daha fazla ilerlemenin kaydedileceği bir yıl olabilir. Bu her zaman yasal bir süreç olmayacaktır. Ancak finansal kurumlar giderek daha fazla kripto para birimini benimseyecektir. Zira müşteriler de Bitcoin’i portföylerinin bir parçası olmasını talep ediyorlar. Birçok banka ve finans şirketi, kripto ile çalışmayı müşterilerini ikna etmenin ve ellerinde tutmanın bir yolu haline getirecektir.

İkincil veya türev piyasalarda genişleme

İlgini Çekebilir  Bitcoin ETF Savaşları BlackRock, ARK Invest, Bitwise, Sırada - Bitcoin Yorum BTC Fiyat Analizi

Şubat ayında, Kanada merkezli yatırım şirketi Purpose Investments, dünyanın ilk Bitcoin tabanlı ETF’leri olduğunu iddia ettiği yatırım aracını piyasaya sürdü. Bir yıldan kısa bir süre sonra, yönetim altında yaklaşık 1,4 milyar dolar bulunduruyor.

Bireysel yatırımcıların da risklere rağmen bir kripto portföyünde kâr elde edebileceklerini veya kriptoyla borç alabileceklerini fark etme olasılıkları giderek artıyor.

Ancak sağduyulu yatırımcıların güvenli bir yatırım hamlesi için portföylerini dengelemesi muhtemeldir.

Büyük teknoloji şirketleri yarışı şimdilik sona erdi

2021 yılı, kripto paralarda hakimiyet oluşturmayı hayal eden teknoloji devlerinin dikkat çekici bir geri çekildiği bir yıl oldu.

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, şimdi Diem olarak adlandırılan dijital para birimi konusunda yıllardır çabalıyordu. Ancak Meta’nın Kripto Para Birimi Başkanı David Marcus’un kısa bir süre önce ayrılması, Diem’in ortaya çıkması halinde dahi bunun önemsiz olacağını gösteriyor.

Devletlerin müdahaleleri devam edecek

Kafa karıştırıcı gibi görünüyor. Ancak dünya kripto para birimlerini ne kadar çok isterse, hükümetler de o kadar çok bu varlıkları çökertmeyi talep ediyor.

Teknolojik açıdan kripto paraların tam anlamıyla yasaklanması imkansızdır. Ancak hükümetler vatandaşlarının ticaret yapmasını çok zor hale getirebilir. Kripto borsaların lisanslarını reddedebilir. CNBC’nin haberinde, ABD ve Avrupa’da, kripto para madenciliğinin iklim üzerindeki etkisi nedeniyle daha fazla incelemenin gelmesi bekleniyor.

Volatil büyüme riskleri

Kripto piyasalardaki aşırı iniş çıkışlar söz konusu piyasalardaki en büyük kripto para birimlerinin 2021’de aşırı yükseldiği gerçeğinin atlanmasına sebep olabiliyor.

Boğa piyasası yatırımcısının hedefleri hırslı olabilir ancak çılgınca değil.Yatırımcıların ve kripto yatırımcısı olmak isteyenlerin kabul etmesi gereken gerçekse bu denli yükselen kripto para birimlerinin zirve yolculuğunda yeniden %20’lik düşüşlerle karşı karşıya kalabileceğidir.

İlgini Çekebilir  Köpek isimli kripto paralarda büyük rekabet

 

 

 

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com