Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Kripto alanında yıldızı parlayan 5 yatırım

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Geride bıraktığımız 21 ayda dijital para birimlerinin toplam değeri %1,500’ün üzerinde artışla 2,31 trilyon dolara ulaştı. Kripto paralar, non-fungible token’lar (NFT) ve blockchain teknolojisine yönelik yatırımcı ilgisi giderek artıyor. Bu alana yatırım yapmak için geç kaldığını düşünenler için iyi haber ise her şey henüz başlıyor. Bitcoin yatırımcılarının büyük bir bölümü, bu alandaki yatırımlarına 2021 yılında başladı. İşte kripto alanında yıldızı parlayan 5 yatırım fırsatı.

1. Bitcoin

2021 yılında Bitcoin kitleler tarafından tanınır hale geldi ve popüler kültürün bir parçası oldu. Aynı zamanda hükümetler düzeyinde de bilinirliği arttı. Bitcoin şimdi piyasa değeri açısından en büyük kripto para ve piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde. Birçok kişi Bitcoin ve altın arasında ilişki kuruyor. Bunun nedeni ise kripto paranın arzının tıpkı altın gibi sınırlı olması. Aynı zamanda Bitcoin’in arkasındaki blockchain teknolojisi de finansal hizmetler sektöründe kullanım alanı buluyor. Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika’da hükümetler Bitcoin’i benimsiyor. El Salvador ise 9 Haziran 2021 tarihinde Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu.

2. Axie Infinity

Bir numaralı Ethereum temelli oyun olarak yer edinen Axie Infinity isimli oyunda bugüne kadar oyuncu işlemlerinde 3 milyar doların üzerinde işlem gerçekleşti. Ethereum blockchain’i Axie kullanıcılarına oyun içi bir ekonomi yaratma imkanı tanıyor. borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre oyuncular oyun içi satın alımlarla, “oynadıkça kazan” sistemi oluşturabiliyor. Topladıkları nadir ödüllerin ise zaman içinde değeri artıyor.

İlgini Çekebilir  Rekor üstüne rekor kıran kripto paralar

3. Nike

Nike yakın zamanda sanal ayakkabı ve koleksiyon ürünleri üreticisi RTFKT’yi satın aldı. Bu satın alımla birlikte Nike, CEO John Donahoe’ya göre “spor, yaratıcılık, oyun ve kültürün” birleşiminde önemli bir pozisyona yerleşti.

4. Roundhill Ball Metaverse (ETF)

Roundhill Ball Metaverse ETF endeksi (META) metaverse alanında faaliyet gösteren ya da bu alana ürün/hizmet sağlayan şirketlerin performansını takip ediyor. Bu nedenle de şirketlerin elde ettiği gelirlerden fayda görüyor. 30 Haziran 2021’deki kuruluşundan bu yana META’nın varlıkları %548 büyümeyle 823,2 milyon dolara ulaştı. Bir borsa yatırım fonu (ETF) olan META kripto yatırımcıları için birçok farklı varlık sınıfına erişim imkanı tanıyor. Roundhill Ball Metaverse ETF’nin en büyük varlıkları arasında adını bildiğiniz şirketler de yer alıyor. Bunlar arasında Nvidia, Roblox, Microsoft, Apple ve Facebook da bulunuyor.

5. Decentraland (DAO)

 Yeni ‘muhitler’ inşa edilirken modadan sanata birçok alanda ilerleme kaydediliyor. Birçok kişi ise erken alım yapanların bundan 100 yıl önce New York’ta daire satın almanın sağladığı getiriyi sağlayacağına inanıyor. Decentraland’de alım satım yapabilmek için kullanılan kripto para ise MANA.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com