Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Brezilya borsası kripto para işlemlerine hazırlanıyor

Bankaların yanı sıra borsalarda kripto paralarla ilgil önemli adımlar atmaya başladı. Brezilya’nın Sao Paulo merkezli borsası B3, gelecek yıl kripto para piyasasına girme niyetini açıkladı. Borsa ayrıca kripto ile ilgili bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmayı bekliyor, ancak potansiyel ETF’nin kopyalayacağı endeksi henüz oluşturmadı.

B3 başkanı Gilson Finkelsztain tarafından yapılan bir sunumda şirket, varlık tokenizasyonu, dijital varlık saklama ve hizmet olarak kripto alanlarını keşfedeceğini ve tezgah üstü (OTC) ticareti kolaylaştıracak hizmetleri değerlendireceğini söyledi.

Finkelsztain, borsa operatörünün bir kripto borsası olmayı değil, sadece kripto tüccarlarına hizmet sağlamayı planladığını söyledi.

Ekim ayında Brezilya Merkez Bankası, B3’ün dijital bir gerçek olan merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) akıllı sözleşme sistemi için blok zinciri lideri olarak çalışabileceğini açıklamıştı.

Bugüne kadar toplam beş Brezilya ETF’si başlatıldı ve bunlardan üçü kripto varlık yöneticisi Hashdex tarafından yönetiliyor.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x
İlgini Çekebilir  Bitcoin'de yıl sonu hedefi 100 bin dolar

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com