Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin emeklilik portföylerinde yer alabilir mi?

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Emeklilik fonu şirketi ShareBuilder CEO’su Stuart Robertson, “kripto paralar, bir bankanın parçası olmayan ve hükümet kontrolüne tabi olmayacak şekilde tasarlanmış dijital para birimleri” dedi. “Devamında, “onaylandığı yerlerde ürün ve hizmet satın almak için kullanılabilir ve alışverişler anonim olarak yapılabilir. Bu para birimleri hükümetlerin güvencesini de taşımıyor” ifadelerini kullandı.

Forbes’un haberine göre son dönemde emeklilik planlarında, bu yeni varlıklara yatırım yapılması için bir baskı oluştu. Bu baskı yalnızca Bitcoin’in satışını yaparak kar edenlerden değil, yatırımcılardan da geliyor.

Bergman, “kripto para yatırımları, Bitcoin de dahil olmak üzere belirsiz ve yüksek volatiliteli” dedi. devamında, “herhangi bir emeklilik yatırımcısı, emeklilik yatırımlarında kripto para yatırımlarına yer verecekse bunu dikkatli ve temkinli bir şekilde yapmalı. Bitcoin’in fiyatı bir gün içerisinde %5’lik yükselişler ya da düşüşler gösterebiliyor, bu da diğer birçok varlıktan daha yüksek volatilite anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Ancak borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre yatırım sektörü şimdiden bu riskleri, kripto para yatırımları ile düzenlemelere tabi ürünleri bir araya getirerek düşürmeye çalışıyor. Bu yöntemin ne kadar koruma sağlayacağı henüz belirsiz olsa da kripto paraları, geleneksel emeklilik portföyü platformlarıyla ve çerçeveleriyle de uyumlu hale getiriyor. Peki kripto paralar tehlikeli alandan çıkabilecek mi?

Konu Bitcoin ve kripto paralar olsa da halen erken dönemlerin içerisindeyiz. Bu belirsiz alanda büyük yatırımlar yapacak kadar cesur bazı liderler olacaktır. Ancak birçok kişi de beklemeyi tercih edecek. Belki de bu kişiler hayatlarında bir kez karşılaşacakları bir fırsatı kaçıracak. Ancak söz konusu emeklilik yatırımları olduğunda, birikimlerinizin büyük bir bölümünü tehlikeye atmaktansa, portföy dağılımlarında küçük de olsa yer verilmesi mümkün.

İlgini Çekebilir  CHR Coin Yorum 2024 Chromia (CHR) Coin Nedir? Güncel Chromia Coin Yorum ve Grafik

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com