Cuma, Nisan 19, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

2017’den beri satmayan Bitcoin yatırımcıları

2017’nin rekor fiyat seviyesinden ve yukarısından Bitcoin (BTC) satın alan yatırımcılar, verilere göre hala satış yapmadı.

HODL Dalgaları göstergesine göre, en son altı ile on iki ay arasında hareket ettirilen coin’ler, artık BTC arzının en büyük kısmını oluşturuyor.

BTC yatırımcıları soğukkanlılığını koruyor

Bitcoin piyasasına Kasım 2020’de ve sonrasında giriş yapan veya pozisyonlarını büyütenler, 2021’deki güçlü rallilere ve eşit derecede güçlü düzeltmelere rağmen satış yapmayı reddediyor.

Harcanmayan işlem çıktılarının (UTXO) yaş dağılımlarını takip eden HODL Dalgaları, kripto paralarını 6-12 aydır elinde bulunduran yatırımcıların oranının haziran başından 17 Kasım’a yüzde 8,7’den yüzde 21,4’e çıktığını ortaya koyuyor.

Öbür yandan, birkaç yıldır biriktirilen coin sayısında hafif bir azalma görüldü.

Yeni veriler, Bitcoin rekor fiyat seviyelerine yakın seyretse dahi çok az yatırımcının mevcut kurdan satış yapmaya istekli olduğunu ortaya koyuyor.

Diğer yandan uzun vadeli birikimciler, boğa piyasası piklerinde görülen klasik davranışa uygun olarak satış yapmaya başladı. Bu durum, en son geçtiğimiz yılın kasım ayında görülmüştü.

Boğa piyasasının önü hala açık

Daha eski BTC’leri takip eden göstergeler ise, eski yatırımcıların soğukkanlılığını koruduğunu ve birikimi sürdürdüğünü gösteriyor.

Zincir üstü analist William Clemente, geçtiğimiz günlerde uyku halinde olan Bitcoin akışının, yani Bitcoin’in piyasa değerinin uyku halindeki yıllık coin sayısına bölümünün hala düşük olduğunu açıkladı.

Clemente, uyku halindeki coin sayısının yüksek olmasının eski coin’lerin harcandığı anlamına geldiğini söyledi.

Analist, çarşamba günü paylaştığı gönderisinde “Uyku halindeki coin akışının düşük olması, daha eski coin’lerin durgunluğunu korduğu anlamına geliyor” diye belirtti.

İlgini Çekebilir  Yeni korona virüs varyantı kripto paraları da vurdu

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com