Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Kripto paralar haram mı?

Endonezya’nın en büyük İslami kuruluşu Ulusal Ulema Konseyi (MUI), iddiaya göre Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların haram olduğu fetvasını verdi.

MUI Fetva Komisyonu Başkanı Asrorun Niam Sholeh, dini otoritenin kripto paraları reddetmesinin ardında “belirsizlik , bahis ve zarar” gibi unsurlar olduğunu söyledi.

Sholeh’e göre MUI’nin kripto paralara onay vermesi için, Bitcoin gibi kripto paraların bir emtia veya dijital varlık olarak şeriat hükümlerine uyması ve “açık bir fayda” sunması gerekiyor.

MUI, Endonezya’nın en büyük sosyal, siyasi, ekonomik ve yasal sorunlarını İslam hukuku çerçevesinde ele almak için düzenlenen Ulema Fetva Komisyonu sırasında Bitcoin’i ele aldı.

MUI’nin Doğu Java kolu, ekim sonunda çoktan kripto para kullanımının haram olduğu yönünde bir fetva yayınlamıştı.

MUI hükümet tarafından finanse edilen bir kuruluş olsa da, konseyin son kararın iddiaya göre yasal olarak bir bağlayıcılığı yok. MUI, fetvanın Endonezya’da kanun hükmünde olmadığını kabul etse de, bazı kaynaklara göre yine de yasalara fikir vermesi için kullanılabilir.

Bloomberg’e göre MUI’nin son kararı, Endonezya’da tüm kripto para alım satımının durdurulacağı anlamına gelmiyor. Yine de konsey, Müslümanları kriptoya yatırım yapmaktan caydırabilir ve yerel kuruluşları kripto varlık oluşturmayı yeniden değerlendirmeye ikna edebilir.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com