Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Ethereum rekor tazeledi

ETH fiyatı, geçtiğimiz 24 saatte yüzde 3,30 yükselerek ilk kez 4.770 doları geçti. Bitcoin ise aynı süreçte 66 bin doları geçerek iki dijital varlık arasındaki güçlü pozitif korelasyonu ortaya koydu.

Enflasyon baskısı geri döndü

Wall Street ekonomistleri, İşçi İstatistikleri Bürosu’nun çarşamba günü yayınlanacak enflasyon raporu öncesi, ABD tüketici fiyat endeksinin (CPI) ekim ayında yüzde 5,8 yükseldiğinin açıklanmasını bekliyor. Bu tahmin, yüzde 5,4 ile 1990 yılından beri en yüksek enflasyonun görüldüğü eylül ayını dahi geride bırakıyor.

Bloomberg’in tahminlerine göre ülkede tüketici fiyatları da eylül ayından ekim ayına yüzde 0,6 artış gösterdi.
ABD Merkez Bankası, geçtiğimiz hafta düzenlenen politika toplantısının ardından sürekli artan tüketici fiyatlarını dizginlemek ve yüzde 2 hedefine geri çekmek için 120 milyar dolarlık aylık varlık satın alım programını duyurdu.

Ne var ki Fed yetkilileri, enflasyonun uzun vadede geçici olduğu görüşüne tutunuyor ve bu nedenle gösterge faiz oranını sıfıra yakın tutmaya karar veriyorlar.

ETH teknik göstergeleri

Ether’in teknik göstergeleri de yükseliş beklentisini destekliyor. Fiyat trendi, aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi yükselen kanalın direnç trend çizgisine, yani 4.800-5.000 dolar bandına giderek yaklaşıyor.

Buna ek olarak, devam eden boğa bayrağı formasyonu da Ether’in kâr hedefini 4.800 dolara taşıyor.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com