Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Kurumsal yatırımcılardan Bitcoin’e 2 milyar dolar yatırım

Ekim ayında Bitcoin (BTC) ürünlerine aktarılan kurumsal sermaye fırlama yaşadı ve en büyük kripto para etrafındaki yeniden canlanan coşkuyu ortaya koydu. 

Kripto yatırım ürünleri, CoinShares’in haftalık fon akışı raporuna göre 31 Ekim ile biten haftada 288 milyon dolar değerinde yatırım aldı. Bu miktarın 269 milyon doları Bitcoin’e yatırıldı.

Bitcoin’e olan kurumsal talep, son aylarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ilk Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylayacağı beklentisiyle yavaş yavaş artış gösterdi. Bu beklentiler, geçtiğimiz ay Bitcoin ile ilişkili iki ürünün piyasaya sürülmesiyle meyvesini verdi.

19 Ekim’de başlatılan ProShares Bitcoin Strategy borsa yatırım fonu (ETF), ilk iki günde 1 milyar dolardan fazla varlığı yönetmeye başladı ve bu sayıya şimdiye kadar en hızlı ulaşan fon oldu. Diğer yandan CoinShares, rekor ilk haftaya rağmen, ABD merkezli Bitcoin ETF’lerine son dönemde yalnızca 53 milyon dolar yatırıldığını açıkladı.

Bitcoin fonları, ekim ayı boyunca toplamda 2 milyar dolar, yıl başından beri ise neredeyse 6,4 milyar dolar yatırım aldı. Ether (ETH) fonlarının yıl başından beri aldığı yatırım miktarı ise 1,05 milyar dolarak olarak ölçüldü. 202 yılında tüm kripto para fonlarının aldığı yatırım miktarı, bir önceki yıla göre yüzde 30 artış göstererek 8,7 milyar doları geçti.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com