Salı, Nisan 9, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin ETF’lerine 50 milyar dolardan fazla yatırım beklentisi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan Bitcoin (BTC) ile ilişkili ilk borsa yatırım fonu (ETF) ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO), 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) listelenmeye başladı.

Kurumsal yatırımcı odaklı piyasa araştırma şirketi Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortaklarından Tom Lee, kripto topluluğunda borsada listelenmesi coşkuyla kutlanan ve BTC fiyat hareketine de son derece olumlu bir etkide bulunan ETF’nin, sektöre ciddi miktarda yatırım çekebileceğine inanıyor.

Bloomberg’in haberine göre Lee, pazartesi günü paylaştığı notunda yeni ETF’nin ilk yılında 50 milyar dolardan fazla yatırım alabileceğini ileri sürdü. İşleme açıldığı ilk yılda en fazla yatırım alan ETF konumundaki Invesco QQQ Trust’a değinen Tom Lee, “Bitcoin’e olan talebin QQQ’yu geçeceğini düşünüyoruz,” diye ekledi.

Bitcoin fiyatına ilişkin tahminde de bulunan Lee, en büyük kripto paranın 168 bin dolara yükselmesinin ihtimal dahilinde olduğunu söyledi. Fundstrat kurucu ortağı, şubat ayında yaptığı açıklamada Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100 bin doları geçebileceğini ileri sürmüştü.

Mevcut durumda SEC’ye yapılan birçok ETF başvurusu bulunuyor. SEC Başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada CME Bitcoin vadeli işlemleri temel alan ve 1940 yasası altında başvuru yapan adayların tercih edileceğini söylemişti.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com