Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Shiba, yüklü satışa rağmen yüzde 40 fırladı

Shiba Inu (SHIB), yeni haftaya yemyeşil ve 0,00002058 dolardan yükselişini sürdürürek başladı.

11 Ekim’de gün içinde 0,00002907 dolara kadar yükselen SHIB, devam eden sekme trendinde yüzde 40’tan fazla getiri sağladı. Dogecoin’den ilham alan kripto para, aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, 0,00002978 dolara yakın teknik destek seviyesine doğru uzun bir ralli hedefliyor.

Uzun bir ralli mümkün mü?

Shiba Inu grafiği, yatırımcıların kripto para 20-4 saatlik üstel hareketli ortalamasındaki (yeşil dalga) desteği test ettiği sırada SHIB biriktirme eğilimi gösterdiklerini ortaya koyuyor.

Örneğin Shiba Inu, perşembe günü 1-10 milyon aralığında SHIB bulunduran adreslerin 31 milyarın üzerinde token satmasının ardından, yüzde 40’ın üzerinde çakıldı. Ne var ki SHIB, yatırımcıların birikime başlamasının ardından yeniden yükselişe geçti.

Shiba Inu’nun devam eden düzeltmesi, 1-10 milyon aralığında SHIB bulunduran adreslerin satışları ve fiyat arasındaki olası korelasyon ile ilişkili gibi de gözüküyor. Santiment verilerine göre Shiba Inu fiyatı, SHIB milyonerlerinin her satış yapmasının ardından sekme yaşadı.

Bu durum, mikro yatırımcılarının satılan arzı toplama isteğini ortaya koyuyor. 

Bireysel yatırım ilgisi fırladı

SHIB piyasasında görülen olumlu düzeltme, Google Trendler verilerine göre internette yapılan “Shiba Inu” aramalarındaki artış ile beraber gerçekleşti. 

Veriler, ABD’de Shiba Inu aramalarının 12 aylık zaman çerçevesinde artış gösterdiğini ve bireysel yatırımcı ilgisinin arttığını gösteriyor. 92 puan olarak ölçülen popülarite, pik puan olan 100’e çok yaklaştı. Shiba Inu, en son mayıs ayının ikinci haftasında bu denli popüler olmuştu. 

İki önemli gösterge

İlgini Çekebilir  Ethereum (ETH) kaç dolar? 4 Eylül 2024 Ethereum (ETH) kaç TL oldu, ne kadar? Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Shiba Inu fiyatı, genellikle düşüş ile sonuçlanan alçalan üçgen formasyonunu, üst trend çizgisinin üzerinde ve artan hacim ile kapattı. Formasyonun yükseliş ile sonuçlanacağı henüz doğrulanmasa da, beklentiler bu yönde artış gösterdi.

Uzun bir ralli beklentisinin ardında ise geçici flama formasyonu yer alıyor. Bu formasyon, genellikle fiyatın bir önceki yükseliş hareketiyle aynı ölçüde yükselmesiyle sonuçlanıyor. SHIB, böyle bir durumda 0,00004713 dolara kadar yükselebilir.

Diğer yandan fiyatın flama bölgesinin altına gerilemesi, alçalan üçgen formasyonunu yeniden aktive edebilir. SHIB, bu durumda ise önce 0,00002195 dolara, daha sonra ise 0,00001000 dolara düzeltme yaşayabilir.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com