Çarşamba, Nisan 17, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Hepsini geride bıraktı: Bitcoin, 2024’in en iyi varlığı

Bitcoin (BTC), verilere göre resmen 2021 yılının en iyi performansını gösteren varlık oldu.

Ekim ayının ilk beş gününde yüzde 15 getiri sağlayan BTC, dünya genelinde makro varlıkların performansını geride bıraktı ve yıl başından beri yüzde 50’nin hemen altında değer kazandı.

Bitcoin yıl başından beri yüzde 49 getiri sağladı

Bitcoin yıl boyunca çılgın bir yükseliş gösterse de, mayıs ayında başlayan düzeltmeyle yüzde 60 geriledi. Ne var ki, ekim ayıyla birlikte bu düşüş trendi sona erdi ve kripto para yeniden yükselişe geçti.

En büyük kripto para, bu yıl emtialardan en az yüzde 13 daha iyi bir performans sergiledi. BTC, ABD’li microcap şirketlerden ise yüzde 17 daha iyi bir performans ortaya koydu. 

BTC’nin performansı, diğer yatırımların yanında ise çok daha fazla parlıyor. Örneğin Avrupa borsaları, yatırımcılara bu yıl yalnızca yüzde 10,3 getiri sağladı.

Yatırım şirketi NYDIG’nin verilerini yorumlayan Twitter hesabı @Bitcoin, “Bitcoin, güçlü bir üçüncü çeyrek performansının ardından yıl başından beri yüzde 49,1 yükselmiş oldu” diye özetledi.

Altcoin’ler şaşırtmaya devam ediyor

Eylül ayı Bitcoin için genellikle sönük geçerken, ekim ayı ise genellikle tam tersi etkilerin görüldüğü bir ay oldu.

Beklentiler ise kripto para piyasasının yılı güçlü bir çeyrekle kapatacağı yönünde.

Ham getiri konusunda Bitcoin’i geride bırakan altcoin’ler de yok değil. Bunlardan biri olan Solana (SOL), yıla 1,60 dolarda başladıktan sonra 215 dolara kadar yükseldi.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

İlgini Çekebilir  Dev projeye rekor başvuru
x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com