Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Rekor üstüne rekor kıran kripto paralar

Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiş oynadıkça kazan NFT oyunu Axie Infinity’nin yerel tokeni olan AXS yeniden rekor kırdı. Dördüncü çeyreğin ilk günlerinde yüzde 100’den fazla değerlenerek 155 doları gördü.

Bununla birlikte, kripto para birimine ait göreceli güç endeksi (RSI) indikatörü aşırı alım uyarısı verdiğinden kâr alımlarının gözlenmesi muhtemel. Hatta 90 doların altına, yani neredeyse yüzde 40’lık bir düşüş normal karşılanabilir.

Düşüş beklentisi, AXS’nin fiyatı ile RSI değerleri arasındaki ilişki incelenince daha da belirginleşiyor. RSI değeri 70’in üzerine çıktığında genellikle AXS’nin yatay ilerlemesi ya da düşük seviyelerde konsolide olması bekleniyor.

Her iki durumda da bu token, 20 günlük üstel hareketli ortalamasını (20 günlük EMA; aşağıdaki grafikte yeşil çizgi) geçici bir destek seviyesi olarak test ediyor.

RSI değeri 1 Temmuz 2021’den bu yana üç kez 70’in üzerinde kapandı ve her seferinde fiyatın 7 ila 30 gün içinde 20 günlük EMA’ya inmesine neden oldu.

Bununla birlikte, temmuz ayındaki aşırı alım sinyalinden sonra olduğu gibi fiyat daha da yükselirse, AXS’nin düşüş hedefi bu sefer 90 dolar veya üzerine çıkabilir.

Alım satım yerine HODL yapmak iyi bir strateji mi?

20 günlük EMA ve RSI değerleri düzeltmelerde trader’lara satın alma sinyali veriyor gibi görünüyor. Trader’lar AXS fiyatının dibi test edip önceki yüksek seviyelerinin üzerinde kapanacağı beklentisiyle düşüşlerde alım yapıyor.

Bu nedenle, 20 günlük EMA’ya yönelik fiyat düzeltmeleri sırasında AXS varlıklarını satmayan trader’ların makul kârlar elde ettiği düşünülebilir. Zira Axie Infinity tokeni 1 Temmuz tarihinden bu yana yüzde 2.500’den fazla yükseldi.

İlgini Çekebilir  Düşük likidite, balinaları piyasadan kaçırıyor Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

AXS’nin Axie Infinity platformunda, Lunicia olarak adlandırılan sanal dünyanın artan kullanımı, oyuncular ve trader’lar arasındaki talebin arkasındaki ana katalizörlerden biri. Oyuncular iki tür token kazanmak için Axies adlı renkli yaratıkları kullanıyor.

Small Love Potion (SLP) olarak bilinen varlıklar, başarıyla tamamlanan savaşların ardından veriliyor. Bunlar paraya çevrilebiliyor veya yeni Axies oluşturmak için kullanılabiliyor.

Token Terminal verilerine göre, aynı dönemde toplam kümülatif gelir 815 milyon dolara yükseldi. Bu durum, Axie Infinity’nin arkasındaki firma olan Sky Marvis, piyasa değerine göre dünyanın en değerli beşinci video oyunu şirketi oldu.

Güçlü teknik veriler, trader’ların AXS’ye olan güvenini artırdı ve bu durum, 20 günlük EMA’ya doğru keskin bir düzeltme oluşturduktan sonra her seferinde geri dönme manevrasına işaret ediyor.

AXS stake hizmeti ve DEX açılışı

Axie Infinity piyasalarındaki yoğun satın alma dönemi, AXS sahiplerinin getiri elde etmek için tokenlerini stake etmelerine olanak tanıyan yeni özellik sayesinde ortaya çıktı. 30 Eylül’deki açılıştan bu yana, staking özelliği 12,44 milyondan fazla AXS tokenin kilitlenmesini sağladı. Bu, mevcut fiyatlarda yaklaşık 1,88 milyar dolara denk geliyor.

Stake etme, aktif token arzını dolaşımdan çıkarır ve bu durum varlığa yönelik artan talebe karş

Bu arada Sky Mavis, Ethereum bağlantılı yan zincir Ronin üzerinde merkeziyetsiz borsa (DEX) başlatacağını duyurdu. Bunu yaparken şirket, token satın almak veya takas etmek için zincirler arası köprülere güvenmek zorunda kalmadan oyun sırasında oyunculara daha hızlı AXS ve SLP likiditesi sağlamayı hedefliyor.

 

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com