Çarşamba, Nisan 10, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Dolar zayıflarken, Bitcoin’in gözü 50 binde!

Bitcoin (BTC), ABD doları son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra geri çekilmesinden istifade ederek 1 Ekim itibarıyla 45.000 doları geri almak istiyor. Bitcoin’in geçen ay dolar ile sıkı ters korelasyonu, zayıflayan doların önümüzdeki seanslarda BTC fiyatını daha da yükseltebileceğini gösteriyor.

İş gücü piyasası şokunun ardından dolar düştü

Doların euro ve sterlin de dahil olmak üzere altı yabancı para sepeti karşısındaki gücünü ölçen ABD Dolar Endeksi (DXY), 28 Eylül 2020’den bu yana ilk kez perşembe günü 94,50 doları gördü. Ancak yükseliş haberleriyle birlikte geri çekildi. ABD’deki işsizlik başvurularının ardından düşüş görüldü.

Perşembe günü yayımlanan iş gücü verilerine göre işsizlik başvuruları, bir hafta önce 351.000 iken bu son verilerde 362.000 çıktı. Ekonomistler ise de 333.000 bekliyordu. Sonuç olarak, yeniden başvuru sayısı arka arkaya beş hafta boyunca 2,8 milyon civarında kaldı.

Piyasalar için bu, Fed’in 120 milyar dolarlık varlık satın alma programını kasım ayından sonraki sürece erteleyebileceği ve böylece faiz oranlarını düşük tutabileceği ve doların gücünü geçici olarak tutabileceği anlamına geliyor olabilir.

Teknik yapı Bitcoin’in daha yüksek, doların daha düşük olmasını öngörüyor

Teknik veriler doların düzeltme beklentisiyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bağımsız piyasa analisti TradingShot, aşağıdaki grafikte paylaşıldığı gibi, önümüzdeki seanslarda bir düzeltme görülebileceğini öne sürdü ve şunları belirtti: 

Bu arada, son zamanlarda Bitcoin piyasasındaki son satışlar, azalan takoz modeli oluşturdu. İki farklı azalan trend çizgisinden oluşan bir kanal oluştuğunda bu formasyon görülüyor.

İlgini Çekebilir  Kripto paralarda vergi düşüşü

Geleneksel analistler, azalan takoz modelini yükselişin tersine çevrilmesi göstergesi olarak yorumlar. Üst trend çizgisinin üzerindeki bir kırılımın, fiyatı takoz çizgileri arasındaki maksimum mesafe kadar yükselttiğine dikkat çekiyorlar.

Yapının maksimum yüksekliği kabaca 10.000 dolar. Sonuç olarak, kırılım sonunda Bitcoin fiyatı en azından 50.000 doları yeniden test etmeli.

Zayıflayan dolar güçlü Bitcoin anlamına gelir

Öte yandan işsizlik verileri yatırımcıların Bitcoin iştahını artırabilir.

Matrix Exchange başkanı Vasja Zupan, artan enflasyona karşı doların zayıflığı ve devalüasyonu neticesinde yatırımcıların kenardaki nakitlerini kripto para piyasalarına aktarmaya devam edeceklerini söyledi:

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com