Çarşamba, Nisan 10, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin yatırımcıları dikkat: Bu hafta izlenmesi gerekenler!

Bitcoin (BTC), bu haftaya başlarken, Çin’den gelen yasaklar ile oynaklık arttı. Buna rağmen 40 bin doların üzerinde fiyatlanan kripto parada hafta boyunca öne çıkan gelişmeler neler olacak?

ALTYAPI YASASI

Makro çevrede dikkatler, Çin’den bu hafta “altyapı yasası”nın oylanacağı ABD’ye çevrildi.

Senato’nun onayını alan H.R.3684 yasa tasarısı, pazartesi günü nihai oylamaya sunulacak. Oylamanın ertelenebileceğine dair söylentiler de dolanıyor.

Yasa tasarısı, çok tartışılan ve kripto şirketlerini de ciddi derecede etkileyebilecek “aracı” tanımı içeriyor. Wyoming Senatör Cynthia Lummis ve Caitlin Long gibi isimler ise yasa tasarısındaki tanımda kullanılan dilin değiştirilmesi için çabalara öncülük ediyor.

Mevcut yasa tasarısında aracılar, “bir başkası adına dijital varlık transferinin gerçekleştirildiği herhangi bir hizmet sunan tüm kişiler” olarak tanımlanıyor.

Yasa tasarısında 27 Eylül itibarıyla 539 değişiklik yapıldı.

Ülkenin yerel kripto sektörünü etkileme olasılığı olan H.R.3684, deneyimli Bitcoin yatırımcılarını ise endişelendirmiyor.

Yine de Çin’den gelen “kripto yasağı” haberleriyle halihazırda gergin olan piyasa, endişeye yol açabilecek tüm haberlere son derece duyarlı durumda.

YEŞİL BİR HAFTA MI?

Bitcoin’in spot fiyatı, pazartesi gününe 44 bin doların üzerinde başlayarak tanıdık bir manzara oluşturdu.

Kripto para, geçtiğimiz hafta da 45 bin doları kısa bir süreliğine geçtikten sonra dirençle karşılaşmıştı.

Çeviri yayın saati itibarıyla son deneme de başarısız oldu ve Bitcoin 44 bin doların hemen altına geriledi.

Diğer yandan 30 bin dolar bandının ortalarına gerilemenin öngörüldüğü hafta sonuna karşın son fiyat hareketi, piyasaya canlılık getirdi.

Analisti Michaël van de Poppe, “Bitcoin için yeşil bir hafta bekliyorum” diye özetledi.

İlgini Çekebilir  Bitcoin, rekor seviyeye yaklaştı

Bitcoin, haftayı kimi yatırımcılar tarafından yükselişin sürmesi için gerekli görülen minimum seviyeden yukarıda, 43.144 dolarda kapatarak beklentileri karşıladı.

Yatırımcı ve analist Rekt Capital, “BTC, Pi Döngüsü’nün 111 günlük hareketli ortalama desteği ve kırmızı direnç bölgesi arasında sıkışmaya devam ediyor” diye belirtti ve şöyle ekledi:

AĞ ESASLARINDA ETKİLEYİCİ İYİLEŞME

Bitcoin ağının esasları ise bu hafta da olumlu sinyaller vermeye devam ediyor.

Art arda beş kez yükseliş gösteren madencilik zorluğu, sekiz gün içinde yaşanacak bir sonraki otomatik düzeltmede de artış gösterecek gibi gözüküyor.

Son 10 günde 400’ün üzerinde BTC eklendi” diye açıkladı.

Bir Layer 2 protokolü olan Lightning, BTC işlemlerinin zincir dışında ve sıfıra yakın işlem masrafıyla gerçekleşmesine olanak sağlıyor.

KORKU HAKİM

Kripto para yatırımcıları, Kripto Korku & Hırs Endeksi’nin de gösterdiği gibi korkuya kapılmış durumda.

Piyasa duyarlılığını ölçen endeks, geçtiğimiz hafta temmuz ortasından beri görülen en düşük seviyeye gerilemişti.

YATIRIMCILAR BITCOIN’DEN VAZGEÇMİYOR

İngiliz şarkıcı Rick Astley ve aynı adı taşıyan 1987 tarihli şarkısı, Bitcoin topluluğunda BTC’lerini koşullar ne olursa olsun satmayan yatırımcıları tanımlamak için kullanılıyor.

Şimdi ise Rick Astley yatırımcılar, kripto paranın yeni bir rekorun eşiğinde olabileceğinin sinyallerini veriyor.

Analist Willy Woo, Rick Astley türü yatırımcılarının uzun bir süre boyunca sıkı bir birikim yaptığını ve şimdi önümüzde güzel günler olduğunu ileri sürdü.

Rick Astley yatırımcıların alım alışıklarıyla BTC’nin fiyat hareketini kıyaslayan Woo, “Bitcoin, Astley Döngüsü’nün Never Gonna Give You Up (senden asla vazgeçmeyeceğim) aşamasına girdi” diye özetledi.

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com