Çarşamba, Nisan 10, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Bitcoin’de ‘boomer’ dönemi!

Sayıları giderek artan yaşça büyük Avustralyalılar, ülkenin en eski ve en büyük borsalarından birinin verilerine göre kripto varlıkları güvenilir yatırımlar olarak görüyor. 2013 yılında kurulan BTC Markets, yıllık Yatırımcı Raporu’nda 65 yaşın üzerindeki yatırımcı sayısında yüzde 15 artış olduğunu belirtti. En yüklü miktarda yatırma işlemlerini de bu grup yapıyor.

BTC Markets CEO’su Caroline Bowler, kripto alanında genç erkek yatırımcıların tekelinin ortadan kalktığını ve Boomer kuşağından yatırımcıların, 18-24 yaş aralığında yatırımcılardan sonra en en fazla büyümeyi gösteren ikinci yaş grubu olduğunu açıkladı.

Borsanın müşterilerinin çeyreğinden fazlası, 44 yaşın üzerindeki yatırımcılar ve yatırım için daha fazla paraları var. Platformun verilerine göre, ilk yatırma işleminde en fazla para yatıran yatırımcı grubu, ortalama 3.200 dolar ile 65 yaş üstü yatırımcılar oldu. Bu yatırımcıların kripto portföylerinin değeri ise ortalama 3.700 dolar olarak ölçüldü.

Bowler, düşük faiz oranlarının, Boomer kuşağını kripto varlıklar gibi alternatif yatırımlara yönlendiren kilit bir faktör olduğunu ekledi:

18-24 yaş aralığını kapsayan Z kuşağından yatırımcıların, ilk yatırdıkları miktar ve portföylerinin büyüklüğünün ise 65 yaş üzerine kıyasla dört kat daha az olduğu görüldü.

Borsa, 1.800 müşterisine kripto paralara yatırım yapma nedenlerini sordu. Araştırma katılımcılarının yüzde 34’ü erken emeklilik istediğini, yüzde 28’i portföyünü çeşitlendirmek için olduğunu, yüzde 23’ü ise fırsatı kaçırma korkusuyla (FOMO) yatırım yaptığını belirtti.

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com