Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Ray Dalio: Bitcoin’i öldürecekler

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünyanın en büyük hedge fonu şirketi Bridgewater Associates’in Kurucusu Ray Dalio, Bitcoin’in geniş çaplı olarak kabul edilmesi durumunda ülkelerin düzenleyici kurumlarının kontrolü ele geçireceğini söyledi.

ABD’nin düzenleyici kurumları kripto paralarla ilişkili ‘spekülatif piyasalardaki vahşi hareketler’ karşısında dikkatli olunması gerektiği uyarılarını sürdürüyor. Bununla birlikte kripto para birimleri üzerindeki gözetimler de artırılıyor. Wall Street’in en üst düzenleyici kurumu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler konuyla ilgili Salı günü yaptığı açıklamada yatırımcıların korunması amacıyla binlerce yeni dijital varlığın ve coin’in düzenlenmesi konusunda bir dizi kural oluşturmak için fazla mesai yaptıklarını açıkladı.

Bitcoin bir dizi yüksek volatilite krizine rağmen son zamanlarda oldukça başarılı bir performans gösterdi. Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre son 12 ayda değerini 4’e katlayan Bitcoin an itibariyle 48.390 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin bu yıl 60 bin doların üzerine çıkmıştı.

Haziran ayında El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmuştu. Bu sırada Hindistan’ınsa kripto para birimlerini yasaklaması ve madencilerle kripto para ticareti yapanları cezalandırması bekleniyor. Çin’in kripto madencilerine operasyonlarını durdurma emri vermesi ise kripto para piyasalarını derinden sarsmayı sürdürüyor.

Dalio Bitcoin’in içeriğinde bir değere sahip olmadığını diğer bir deyişle varlığın temel ve objektif bir değerden yoksun olduğunu belirtiyor.

Yine de Dalio Bitcoin’in nakde iyi bir alternatif olabileceğini söyledi ve portföyünde altın yatırımlarına göre daha düşük yüzdelikte bir miktar dijital token’a sahip olduğunu açıkladı.

İlgini Çekebilir  Bitcoin’de tarihi yükseliş yaklaşıyor

20 milyar dolarlık kişisel serveti olan ünlü yatırımcı, “Bence nakit alternatiflerinin tümünü ve diğer finansal varlıklarının tüm alternatiflerini düşünmeye değer. Bitcoin bir olasılıktır. Bitcoin’de belirli bir miktar param var. Programlamanın başladığı yerden zamanın testinden geçerek şu anda buluğu noktaya gelmesi inanılmaz bir başarı” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com