Perşembe, Nisan 18, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Bitcoin

Kripto para piyasalarına Çin darbesi! 15 günde 1 trilyon dolar buhar oldu

Çin’in finans sektörüne getirdiği “kripto yasağı”nın yanında, ABD’de vergilendirme ve düzenlemeye ilişkin açıklamaların da etkisiyle, gelen satışlarla, en büyük hacimli birim Bitcoin 33.600 dolar düzeyine kadar inerken, piyasalarda toplam hacim de 1.5 trilyon dolara geriledi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, CNN Business’in kripto piyasalarındaki gelişmelere ilişkin sorularını yanıtlarken, daha önce birkaç kez daha yaşandığına işaret ederek, piyasa çöküşünden endişe duymadığını söyledi ve “Şimdiye kadar bu büyük kripto balonlarından en az üç tanesini gördük. ve çoğu zaman, balonların durmasının nedeni, teknolojinin henüz orada olmadığını açıkça ortaya koyan bazı olayların meydana gelmesidir” dedi.

BİTCOİN’İN HAFTALIK KAYBI YÜZDE 26

Son 24 saat içinde 33.616 ve 41.736 dolar arasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 8.67 düşüşle 36.450 dolara gerilerken, birimin haftalık kaybı yüzde 26.35 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de yaklaşık 77 milyar dolarlık düşüşle 682 milyar dolara indi.

Kripto para piyasalarına Çin darbesi! 15 günde 1 trilyon dolar buhar oldu

ETHEREUM BİR HAFTADA NEREDEYSE YARI YARIYA DEĞER KAYBETTİ

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum da, 2.113 ve 2.804 dolar arasında dalgalandığı son 24 saatte yüzde 18.27 düşüşle 2.262 dolara geriledi.

Kripto para piyasalarında yeniden üçüncü sıraya yükselen Tether de 1 dolar dolayında dalgalandığı son 24 saatte yüzde 0.09 düşüşle 1 dolardaydı. Birimin haftalık kaybı yüzde 0.12 ve piyasa hacmi de 58 milyar dolar düzeyindeydi. Bu gelişmelerle tüm piyasalarda toplam hacim 1.0 trilyon 527 milyar dolara kadar geriledi. Kripto para piyasalarına Çin darbesi! 15 günde 1 trilyon dolar buhar oldu

İlgini Çekebilir  Bitcoin Yorum 19 Ocak 2024 - Bitcoin Yorum BTC Günlük Fiyat Analizi

KAYIP 1 TRİLYON DOLAR

Kripto para piyasalarında toplam hacim ilk kez 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar, 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar ve 10 Nisan’da 2.0 trilyon, 7 Mayıs’ta 2.5 trilyon dolar sınırını aşmıştı. Şu an toplam hacim 1.5 trilyon dolara geriledi.

EN BÜYÜK 100 BİRİMDEN 97’SİNİN DEĞERİ DÜŞTÜ

Tüm piyasalara gelen genel satışların etkisiyle, en büyük 100 birimden 97 birimin değeri düşerken, düşenlerden dokuz tanesi de ilk 10 birimin arasındaydı. Toplam 9.996 kripto para biriminin işlem gördüğü 381 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 44.7’sini Bitcoin, yüzde 17.2’sini de Ethereum oluşturuyordu.

ABD HAZİNE BAKANLIĞI YÜKLÜ İŞLEMLERİN BİLDİRİLMESİNİ İSTEDİ

Albcoin Araştırma Müdürü Helin Çelik, kripto para piyasasına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “ABD Hazine Bakanlığı 10.000 doların üzerindeki kripto para transferlerinin IRS’a bildirilmesini istiyor. Vergi uyum tedbirleri altında açıklanan raporda kripto para platformlarından yüklü miktarda yapılan transfer ve satın almaları bildirmeleri istendi. ABD Merkez Bankası (Fed), yaz aylarında dijital parayla ilgili makale yayınlamayı planlıyor.

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in yenilikleri yakından takip ettiğini ve uyum sağladığını vurgulayarak teknolojik gelişmelerin yeni olanaklar sunduğunu iletti. Fed Başkanı’nın ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) Başkanı Gary Gensler de, kripto paralara ilişkin açıklama yaptı. Regülasyon çağrısı yapan Gensler, özellikle borsalara yönelik daha kapsamlı bir düzenleme ağı olması gerektiğinin üzerinde durdu. Gensler, yapılacak olan düzenlemenin kamunun yararına olacağını ve yatırımcıları korumak için yapılacağını yineledi.

İlgini Çekebilir  BTC Bitcoin tekeli kırıldı; piyasa ağırlığı yüzde 40'a geriledi - Bitcoin Dominance Bitcoin Yorum 2024 Coin Grafik

Kripto para piyasasında yaşanan geri çekilmelerin ardından korkunun devam ettiği piyasada toparlanma devam etse de henüz seviyeler istenilen düzeye ulaşmış değil.

Genç girişimcinin düşüş hakkında ‘belki de bitmiştir’ sözleri Ethereum yatırımcısını heyecanlandırdı. İşlem ücretlerinin yüksekliğinin güncellemeden sonra çözüleceğini de dile getirdi.” Kripto para piyasalarına Çin darbesi! 15 günde 1 trilyon dolar buhar oldu

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Kripto para piyasalarına Çin darbesi! 15 günde 1 trilyon dolar buhar oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

] }
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com