Bitcoin, Ethereum, Dogecoin: Yatırımcılar kripto paradan tekrar altına mı dönüyor?

Kripto para birimleri bu hafta pandeminin başından beri en büyük düşüşünü kaydetti.

Bloomberg’in ABD’nin en büyük kripto para birimlerini hesaplayan endeksi yüzde 25 değer kaybetti.

Bu kadar büyük bir düşüş en son olarak yüzde 40 oranıyla 13 Mart 2020 haftasında yaşanmıştı.

Kripto paralarda yaşanan düşüş, Çin’in finans ve ödeme hizmeti veren kuruluşların kripto para işlemi yapmasını yasaklamasının ardından hızlandı.

Bitcoin, Çarşamba günü üç ayın en düşük seviyesine inerek yüzde 30’a yakın değer kaybıyla 30 bin dolara kadar düşmüştü.

Geçtiğimiz hafta Tesla CEO’su Elon Musk’ın artık kripto paralarla Tesla otomobil satışlarının yapılmayacağını açıklamasının ardından bitcoin ve kripto paralar değer kaybetmişti.

Kripto para birimlerinin yükselişinde bitcoinin arkasına kurumların desteğini alması büyük rol oynamıştı.

Bu yüzden bazı devletler tarafından kripto paralara düzenleme getirileceğinin açıklanması ve kimi kurumların desteğini çekmesi kripto paraların değer kaybı yaşamasına neden oluyor.

Kripto paralardaki değer kaybı, yatırımcıların spekülatif ticari yatırımlardan uzaklaştığına işaret eden genel bir eğilimin sonucu da olabilir.

Koronavirüs salgını sırasında iyi bir performans gösteren teknoloji ve hızlı büyüyen şirket hisseleri de son haftalarda zorlanıyor.

Diğer yandan yatırımcılar için uzun yıllardır güvenli liman niteliğinde olan altın, son haftalarda tekrar yükselişe geçti.

Bitcoin 20 bin dolara yakın değer kaybetti

Bitcoin’in değeri son 10 günde 20 bin dolar azaldı.

Bunda doların değer kaybetmesi ve ABD tahvil getirisinin dengesiz olmasının da rolü var.

Singapur merkezli bir yatırım şirketinin müdürü olan Brian Lan, altının değer kazanmasında kripto paralarda yaşanan değer kaybının da rolü olduğu görüşünde.

Fiziksel olarak altına yatırım yapma şansı veren xbullion adlı yatırım şirketinin CEO’su David Lightfoot ise bitcoinin halen gelişmekte olan bir yatırım aracı olduğunu vurguluyor.

Altın gibi bitcoinin de arzının sınırlı olduğunu aktaran Lightfoot, benzer bir oynaklığın ilk keşfinin ardından petrol cephesinde de yaşandığını aktarıyor.

Londra merkezli Blu Family Office şirketinden Christian Armbruester de Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Kripto paralara yatırım yapan birinin oynaklık ile mücadele edebilmesi gerek. Hepsi yapılan yatırımın büyüklüğü ile ilgili. Fırsatlar halen var, çünkü dijital varlık alanı büyüyor” dedi.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin: Yatırımcılar kripto paradan tekrar altına mı dönüyor? Bitcoin  Bitcoin, Ethereum, Dogecoin: Yatırımcılar kripto paradan tekrar altına mı dönüyor? Bitcoin  .

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

] }

Bir cevap yazın

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com