Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Altcoin

NFT Coin Nedir? En Büyük 10 NFT Coin

Non-fungible token/ NFT nedir?

Türkçe karşılığı “değiştirilemez token” olan non-fungible token (NFT) blockchain ağı üzerinde şifrelenmiş, bir eşi daha olmayan token demektir. Alışılagelmiş coin ve token kavramından farklı biçimde çalışan NFT; benzersiz, değiştirilemez, orijinalliği ve mülkiyet hakkı mutlak olan bir varlıktır.

NFT Coin ile ilgili herşeyi burada bulabilirsiniz. NFT Coin yorum ve analizler hepimiz için çok önemli. Doğru analize ve yorumlara ulaşmak istiyorsunuz. NFT Coin forum sitelerinin karmaşasından uzak, anlaşılır analizleri size sunuyoruz. NFT Coin grafik çalışmalarımız ve yorumlarımız burada yer alacaktır. NFT Coin fiyatı ne olursa olsun önemli olan sizin nerede aldığınız ve nerede sattığınızdır.

NFT Coin Yorum 2024

NFT Coin Borsalarda işlem gören kripto koinler arasında yer alır. Borsa yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilen NFT Coin yorum ve analizleri büyük ilgi çekiyor. Sizde bizi takip ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

En basit tabirle değiştirilemez ve benzersiz olarak tarif edilebilecek non-fungible tokenler, birbirlerinin yerine geçemeyecek orijinallikte ve farklı değerlerde üretilirler.

Örnekle açıklamak gerekirse, elimizdeki 100 TL’lik banknotu başka bir 100 TL’lik banknot ile takas etmek mümkündür. Çünkü geleneksel banknotlar birbirinin yerine geçebilir. Banknotun seri numarası değerine herhangi bir etki yapmaz, ikame edilebilir (fungibility) özelliğe sahiptirler. Aynı şekilde kuyumcudan alınan tam altın, farklı bir tam altınla ya da dört adet çeyrek altınla takas edilebilir.

İkame edilebilme (fungibility) ya da birbirinin yerine kullanılabilme, kripto para birimlerinde kritik bir özelliktir. Söz gelimi bir Bitcoin’in ne zaman üretildiği, hangi madenci tarafından çıkarıldığı ve bugüne kadar kaç cüzdanda yer aldığı değerine etki etmez.

İlgini Çekebilir  VTC Coin Yorum Vertcoin Coin Analiz ve VTC Coin Fiyat Tahmini 2024 2026 2032 - Altcoin Analiz Bitcoin Yorum

NFT sahibi olan kişi bilir ki, elindeki tokenin bir örneği daha yoktur.

NFT nerede kullanılır?

Eşsiz tokenler (NFT) genellikle koleksiyon, dijital sahiplik ve mülkiyet hakları alanında tercih edilir. Kripto sanat eserleri, dijital koleksiyon ürünleri ve çevrim içi oyunlarda yer alan eşsiz dijital öğeler gibi şekillerde karşımıza çıkar.

İlginizi çekebilir: Hash Nedir? Bitcoin SHA-256 Algoritması Nasıl Çalışır?

Özellikle sanat eserlerinin telif hakları için NFT kullanımı günbegün artıyor. Cointelegraph tarafından haberi yapıldığı üzere Rick and Morty isimli ünlü animasyon serisi için yapılan dijital sanat eseri, açık artırmayla 150 bin dolara satılmıştı.

Bir başka örnek olarak, Marvel çizgi roman sanatçısı Adam Kubert tarafından çizilen Örümcek Adam resmi gösterilebilir. Ethereum blockchain ağı üzerinde koleksiyon tokeni haline getirilen dijital eser 12,75 ETH karşılığında yeni sahibinin oldu.

NFT aynı zamanda oyun içi dijital varlıklar için de kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde dijital varlıklar, oyun geliştiricisinin izni olmadan üçüncü parti alım satım platformlarında satılamaz hale gelebiliyor.

NFT standartları neler?

Değiştirilemez, eşsiz token (NFT) oluşturulurken genellikle iki standart kullanılıyor: Genellikle koleksiyon amaçlı tercih edilen ERC-721 ve oyun sektöründe daha sık karşılaşılan ERC-1155…

ERC-721 standardı

Ethereum ağı üzerinde eşsiz token üretimini sağlayan ilk standart ERC-721 oldu.

ERC-20 standardının aksine ERC-721 kripto para borsalarında işleme konulamıyor ve başka bir kripto para birimine çevrilemiyor. Sadece bu tokenlerin takası için geliştirilen pazarlar ve açık artıma platformlarında işleme tabi tutulabiliyorlar.

ERC-1155 standardı

Eşsiz tokenleri, “yarı değiştirilebilir” şekline dönüştüren bir standart olan ERC-1155, alanındaki ilk örnek olan ERC-721 standardına yeni özellikler eklen bir üst küme gibi düşünülebilir. Herhangi bir ERC-721 varlığı, ERC-1155 standardında kullanılabiliyor.

İlgini Çekebilir  HODL nedir, Bitcoin gibi kripto varlıklarda bu strateji ne kadar doğru?

ERC-1155 standardında yeni dijital varlık sınıfları oluşturulabiliyor. Özellikle bilgisayar oyunlarındaki dijital eşyaların token haline getirilmesinde bu standart tercih ediliyor.

Em Çok Kullanılan 10 NFT

Teta THETAChiliz CHZEnjin Coin ENJDecentraland MANAFlow (Dapper Labs))FlowMyNeighborAliceALICEBALMUMUWAXPOrigin Protocol OGNIRISnetİRİSChromiaCHR


NFT Coin Analiz

NFT Coin Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde NFT Coin hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. NFT Coin grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

NFT Coin Yorum

NFT Coin yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. NFT Coin grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. NFT Coin yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

NFT Coin Uzman Yorumları

NFT Coin analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

NFT coin Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

NFT coin Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

NFT coin Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

NFT coin için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

NFT coin için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

NFT coin uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

NFT coin durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

NFT coin geleceği hakkında uzman yorumları için mesaj bırakabilirsiniz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com